Co wybrać?

Muchy oraz krawaty to męskie dodatki, idealnie uzupełniające stylowy, dobrze skrojony garnitur. Często jednak stanowią one podstawę rozważań dotyczących okazji, do jakich należy je ubierać. Czy na przyjęcie wypada założyć krawat? Czy do pracy mogę ubrać muszkę? Mężczyźni często nie wiedzą, która opcja będzie najlepsza na nadchodzące wydarzenie. Istnieje jednak kilka sposobów, które pozwolą wybrać uzupełnienie naszego stroju.


Krawat

Ten dodatek idealnie sprawdza się jako uzupełnienie ubioru podczas wyjścia na firmową imprezę, mniej formalne śluby (takie jak śluby cywilne) czy nieoficjalne spotkania. Jest doskonałym rozwiązaniem, gdy chcemy wyglądać elegancko na spotkaniach nie wymagających wieczorowych kreacji jednocześnie wymagających nieco więcej niż koszulka i dżinsy.

Krawat świetnie sprawdza się również na wieczorową randkę. Mężczyzna w dobrze skrojonym garniturze, okraszony dopasowanym do niego krawatem, wywołuje u większości kobiet zachwyt, nie onieśmielając jednocześnie nadmierną elegancją.

Dodatkowo, niektóre zawody pozwalają na łączenie koszuli z krawatem, bez pełnej marynarki, na przykład z kamizelką lub swetrem z kardiganu. Taki wybór dodaje całej kreacji szyku przy zachowaniu odpowiedniej wygody.

Kolorowe krawaty z powodzeniem można nosić na co dzień, gdy chcemy wprowadzić trochę świeżości do naszej stylizacji. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będzie skontrastowanie koloru krawata z kolorem marynarki lub kamizelki. Bardziej stonowane kolory pasują do casualowych stylizacji. Krawaty o mniej jaskrawych kolorach w połączeniu z równie spokojnymi kolorami reszty ubioru, czynią całą stylizację bardziej elegancką, jednak wciąż swobodną.

Mucha

Absolutną koniecznością podczas imprez, na których wymagany jest strój wieczorowy, jest dobrze dobrana, elegancka mucha. Istnieje kilka prostych zasad dotyczących doboru muszek oraz kilka ciekawych pomysłów pozwalających za wyrażenie swojej osobowości poprzez dodanie tego skromnego elementu garderoby.

Należałoby zacząć od tego, że nie każdy powinien stosować muszkę jako dodatek do eleganckiego stroju. Wszystko z powodu tego, że mucha optycznie poszerza twarz. Wobec tego mężczyźni o słusznej posturze powinni raczej postawić na krawat. Nie oznacza to, że nie mogą oni takiej muszki założyć, należy jednak pamiętać, że muszka dobierana jest do rozmiaru głowy- im większa twarz tym większa musi być mucha dla zachowania odpowiednich proporcji.

Jeśli już zdecydujesz się na muchę, warto wiedzieć kiedy ją zakładać. Muszka idealnie sprawdzi się do smokingu czy fraka, czyli podczas imprez o wieczorowym charakterze. Wówczas koniecznością jest założenie eleganckiej, czarnej muchy. Na co dzień jednak zakładać można muchy ze wzorzystych tkanin w połączeniu ze stonowaną kamizelką. Takie zestawienie jest w pełni eleganckie jednak pozwala czuć się w całej stylizacji swobodnie. Kolorowe muchy można zestawiać również z szelkami, bez konieczności zakładania marynarki. Zaleca się wtedy stosowanie podobnych odcieni obydwu tych elementów garderoby. Należy również pamiętać o dobrze skrojonej i dobranej koszuli, by cała stylizacja nie straciła elegancji.

Co więc wybrać, muchę czy krawat?

Zwolenników obydwu rozwiązań jest bez liku. Jednak w dzisiejszych czasach o tym, czy na daną okazję lepiej wybrać muchę czy krawat, nie decyduje określony schemat, lecz coraz częściej nasza wyobraźnia i dobre samopoczucie. W dobranej stylizacji trzeba czuć się przede wszystkim dobrze. Tylko wtedy można być pewnym, że w swoim stroju wyglądamy dobrze. W naszej ofercie znajduje się bogaty wybór zarówno eleganckich much jak i nieco swobodniejszych krawatów. Każdy będzie w stanie skompletować tutaj swój idealny strój.