Nie tylko wygląd

Garnitur jaki postanowisz ubrać do pracy stanowi nie tylko podstawę dobrej prezentacji własnej osoby. Dobrze skrojony strój jest również narzędziem pracy, pozwalającym na godną reprezentację swojej firmy i roli jakiej w niej pełnisz. Odpowiednio dobrany wywołuje w oczach pracowników i kontrahentów należyty szacunek i uznanie. Jednak, aby do tego doszło, trzeba zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii.Krój i rozmiar

Najistotniejszą obok koloru garnituru kwestią jest jego prawidłowe dopasowanie. Garnitur do pracy ubierany będzie niemalże codziennie. Źle dopasowany będzie nie tylko wywoływał złe samopoczucie, ale także nie będzie powodował pożądanego przez nas efektu uznania i profesjonalizmu.

Garnitur ubierany do pracy nie powinien krępować naszych naturalnych odruchów, jednocześnie nie powinien być również nazbyt luźny. Nie musi być szyty na miarę. W teraźniejszych czasach można dobrać garnitur do niemalże każdej sylwetki.

Więcej o procesie odpowiedniego dopasowania garnituru przeczytasz w tym wpisie.

Kolor

Drugą istotną kwestią przy doborze garnituru biznesowego jest jego kolor. Poruszając się w sferach służbowych najlepiej sprawdzają się odcienie szarości czy grafitu. Taki garnitur możemy śmiało skomponować z błękitną koszulą, tworząc z tego elegancki strój służbowy. W swojej szafie powinno się mieć kilka takich kompletów, by móc manewrować zestawieniami na przestrzeni kilku dni.

Dobrym rozwiązaniem w przypadku służbowych garniturów jest również klasyka- czarny garnitur z białą koszulą. Takie zestawienie sprawdza się zawsze podczas bardziej oficjalnych spotkań.

Materiał

Wybierając biznesowy strój nie warto oszczędzać na materiałach. Taki garnitur będzie ubierany niemalże co dzień. W pracy często narażeni jesteśmy na stresujące sytuacje czy presję czasu. Wówczas najlepszym rozwiązaniem będą garnitury dobrej jakości, pozwalające skórze oddychać i zapobiegające osadzaniu się przykrych zapachów.

Dodatki

Koszula naszego garnituru powinna być dobrze dopasowana, bez nadmiaru materiału na rękawach czy plecach. Zmarszczki na tkaninie spowodowane zbyt dużą koszulą wyglądają nieestetycznie i psują wygląd naszego stroju.

Buty- ta część ubioru daje więcej swobody. Czarne obuwie pasuje niemalże do każdego garnituru, jednak zaleca się unikania ich w przypadku garniturów o brązowych odcieniach. Ciemny brąz idealnie komponuje się z garniturami granatowymi, a jasnobrązowe buty dobrze współgrają z szarościami.

Ostatnim istotnym dodatkiem do garnituru jest krawat. Tym elementem jesteśmy w stanie wyrazić swój temperament. Oznacza to, że nawet do biznesowego garnituru dobrać można krawat o jaskrawych czy pstrokatych kolorach. Mucha jako dodatek do stroju służbowego zdecydowanie się nie sprawdzi. Bardziej szczegółowo o wyborze pomiędzy muchą a krawatem piszemy w naszym poradniku.

Dobrze skomponowany służbowy garnitur sprawia, że w swojej pracy czujemy się pewniej, a otaczający nas pracownicy traktują nas z większym poszanowaniem. W naszej ofercie znajdziesz wszystko co jest Ci potrzebne, aby w swoim biznesowym stroju poczuć się dobrze i wygodnie.