Dobrze skrojony garnitur to najlepszy styl dla dojrzałego mężczyzny. Dopasowany, stanowi naszą najlepszą wizytówkę i pomaga zrobić piorunujące pierwsze wrażenie. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Należy jednak pamiętać, by był on dobrze skrojony. Źle dopasowany będzie wyglądał na naszej sylwetce nierówno i nieprofesjonalnie.
Styl, kolor oraz rodzaj garnituru są kwestią indywidualną i dobierane powinny być pod każdego mężczyznę osobno. Są jednak garnitury, które powinny znaleźć się w szafie każdego z nas. O jakich garniturach mowa?


Klasyczna czerń

Jedyny garnitur, który chyba nigdy nie wyjdzie z kanonu mody. Kiedy mowa jest o eleganckich strojach, pierwszą myślą każdego z nas powinien być właśnie czarny, klasyczny garnitur. Jest to wybór, który wybrany niemalże na każdą okazję świetnie się na niej sprawdzi.

Choć w dzisiejszych czasach ubierany jest raczej na bardziej formalne uroczystości, takie jak wesela, bale lub pogrzeby, czarny garnitur jest zawsze dobrym wyborem, niezależnie od wydarzenia na jakie się wybieramy. Świetnie komponuje się zarówno z białą koszulą, dodając całej stylizacji dodatkowej elegancji, jak i z czarną, nadając mu bardziej tajemniczy i zmysłowy wygląd. Jest to strój, który obowiązkowo musi znaleźć się w szafie każdego mężczyzny.

Niezawodny granat

Drugim, po czarnym kolorze, garniturem jaki powinien zawisnąć w szafie każdego z nas jest garnitur granatowy. Równie elegancki co swój czarny odpowiednik, jednak skomponować go można z szerszą gamą bardziej kolorowych koszul. Pasuje on zarówno do nieskazitelnie białych jak i czarnych koszul. Dobrym rozwiązaniem będą również koszule w kolorze różu, mięty lub łososia. Takie kolory nadadzą granatowemu garniturowi nieco świeżości i pozwolą zachować odpowiedni kontrast.

Ponadto, granatowy odcień pasuje do niemalże każdego koloru skóry, wobec czego nie ma problemu z dobraniem do niego odpowiedniego obuwia. Jest to garnitur, który pasuje idealnie na mniej formalne przyjęcia ale również na towarzyskie spotkania, lub po prostu na co dzień.

Szarości i grafity

Gdy mowa o szarych garniturach, większość z nas myśli zazwyczaj o jasnoszarym zabarwieniu. Jednak gdy zdecydujemy się na zakup takiego garnituru, dobrze jest zastanowić się nad nieco ciemniejszym odcieniem – grafitem.
Grafitowy kolor jest nieco ciemniejszą odmianą szarości, wobec czego nie zblednie tak szybko jak swój jaśniejszy odpowiednik. Ponadto kolor ten maskuje zmarszczki znacznie lepiej niż jasnoszare garnitury. Grafit jest ponadto kolorem, który gwarantuje nam dojrzały wygląd co ma wielkie znaczenie w życiu zawodowym i biznesowym. Jest to zatem świetny wybór na wszystkie formalne okazje.

Grafitowy garnitur świetnie komponuje się z koszulami w odcieniach różu. Czarne obuwie oraz dodatki gwarantują grafitowej stylizacji jeszcze więcej szyku i elegancji.

Klasyczna czerń, niezawodny granat czy elegancki grafit to kolory, które zawsze są w modzie i które gwarantują swoim użytkownikom elegancki i szykowny wygląd. Garnitury w tych odcieniach są zatem absolutnym obowiązkiem dla każdego, kto chce do swojej szafy wprowadzić nieco więcej smaku i gustu.