Koszula, jako nieodłączny element eleganckiego garnituru, stanowi bardzo istotny czynnik całej stylizacji, ponieważ pozwala zachować jej kontrast. Oczywiście, dla zachowania klasycznego formalnego wyglądu, niezastąpiona będzie nieskazitelna biel. Jednak nie powinniśmy czuć się na nią skazani. Cały strój modyfikować można o inne pastelowe odcienie, takie jak beż, załamana biel czy lekki róż, w celu uzyskania bardziej nowoczesnego, eleganckiego wyglądu. Jeśli jednak zdecydujemy się na biel ważne jest, by kolor koszuli był nieskazitelnie biały. 


Rozmiar koszuli

Ponadto, koszula musi być idealnie dopasowana do ciała, dlatego zawsze trzeba wybierać koszulę na miarę. Będzie to od razu zauważalne jeśli koszula będzie za luźna. Wówczas rozleje się ona po całym naszym torsie, fundując nam wygląd na kształt muffinki. Podobna sytuacja ma się w przypadku zbyt ciasnej koszuli. Zbyt mały rozmiar koszuli zostanie z łatwością dostrzeżony w okolicach guzików, nawet jeśli postaramy się zakryć to nieco szerszym krawatem. Taki dobór koszuli z pewnością doda nam wizualnie kilka kilogramów.

Rękaw

Odpowiedni rozmiar rękawa koszuli również odgrywa istotną rolę w całej stylizacji. Po pierwsze nie powinien on napełniać rękawa naszej marynarki, wobec czego powinien delikatnie otulać całe nasze ramię. Ponadto, powinniśmy zadbać również o odpowiednią długość naszych rękawów. Idealny rękaw powinien swobodnie otulić nasz nadgarstek tak, by jego początek spoczywał luźno na podstawie naszej dłoni. Jest to pożądana długość w momencie, w którym nasze ramię spoczywa swobodnie zwieszone wzdłuż naszego ciała. Jest to bardzo istotny czynnik wpływający bezpośrednio na wybór naszej marynarki.

Spinki do mankietów 

Na spinki do mankietów powinniśmy zdecydować się jedynie przypadku tych najbardziej eleganckich koszul. Większość mężczyzn pomija ten etap w doborze stylizacji decydując się na klasyczne, zapinane na guzik mankiety. Nie jest to zły wybór, jednak jeśli chcemy, by nasz strój przykuł uwagę niejednego przechodnia oraz by utkwił w ich pamięci na nieco dłużej – postawmy na całość i wybierzmy spinki do mankietów.

Tutaj do wyboru mamy naprawdę bogactwo możliwości, gdyż na chwilę obecną spinki do garnituru można dobrać naprawdę na każdą okazję. Od klasycznie wyglądających, posrebrzanych guzików do wszelakich kształtów przypominających różne przedmioty czy zwierzęta – każdy znajdzie coś dla siebie.

Kropka nad i

Niezależnie od tego na jaką koszulę się zdecydujemy, pamiętać musimy o kilku istotnych zasadach. Po pierwsze – koszula musi być starannie wyprasowana, a kołnierzyk porządnie wykrochmalony. Po drugie- upewnij się, że jeśli kolor koszuli nie jest biały, pasuje do naszego garnituru i całości stylizacji. Dodatkowo pamiętać należy, że nasza koszula zawsze powinna być schowana w spodniach naszego garnituru. Nie powinna ona niechlujne zwisać, bądź być miejscami podwinięta, gdyż momentalnie psuje to wygląd całej naszej stylizacji.

Dodatkowo pamiętać należy, że nasza koszula zawsze powinna być schowana w spodniach naszego garnituru. Nie powinna ona niechlujne zwisać, bądź być miejscami podwinięta, gdyż momentalnie psuje to wygląd całej naszej stylizacji.