Były czasy, że zakładał ją każdy pan młody. Potem na chwilę o niej zapomniano, aby pozwolić jej wrócić jak bumerang w jeszcze lepszym stylu. Kamizelka do garnituru ślubnego nie jest wymogiem, nie trzeba się na nią decydować, ale to na pewno element dodający całej stylizacji jeszcze bardziej formalnego charakteru.

Po co Panu Młodemu kamizelka?

Nie jest to element garnituru, który zakłada się zawsze. Właśnie dlatego kamizelka pozwala jeszcze mocniej wyróżnić najważniejszego mężczyznę na ślubie. Pozostali panowie raczej rzadko decydują się na nią, pozostawiając tym samym panu młodemu możliwość bycia tym naprawdę wyjątkowym.

Poza tym kamizelka pełni funkcję pewnego rodzaju „gorsetu” (jego męski odpowiednik). Jest dopasowana i częściowo modeluje sylwetkę, dzięki czemu cały garnitur układa się po prostu lepiej. Maskuje również ewentualne zagniecenia, a także sprawia, że krawat zawsze pozostaje na swoim miejscu.

Dzięki kamizelce cała stylizacja jest jeszcze bardziej formalna. Pomimo, że garnitur sam w sobie już jest elegancki, to z kamizelką prezentuje się na jeszcze wyższym poziomie.

Kamizelka ciekawym dodatkiem do ślubnej stylizacji

Najczęstszym wyborem jest kamizelka w innym kolorze niż garnitur, dzięki czemu się wyróżnia i tworzy z marynarką oraz spodniami modny kontrast. Przy czarnym garniturze bardzo dobrze prezentować się będzie szara, gładka kamizelka, z kolei przy brązowym beżowo-granatowa w kratę. Jeśli garnitur jest granatowy, to pasować do niego będzie kamizelka szara, ale i w innych odcieniach niebieskiego. Oczywiście można zdecydować się na kamizelkę w tym samym kolorze, co garnitur. Wtedy całość jest bardziej stonowana.

Kamizelki różnią się nie tylko kolorem. Wyróżniamy klasyczne kamizelki jednorzędowe, które bardzo dobrze prezentują się przy ponadczasowych stylizacjach. Jeśli jednak chcemy do ślubnego outfitu przemycić nieco mody retro, warto zdecydować się na kamizelkę dwurzędową.

Nie musisz jej mieć, ale warto przynajmniej rozważyć jej zakup, szczególnie jeśli zależy Ci, aby być tym wyróżniającym się panem młodym. Kamizelka nie tylko dodaje elegancji i uroku garniturowi, ale jest też bardzo praktyczna – utrzymuje koszulę i krawat na swoim miejscu, przez co całość lepiej się układa.