Kamizelka do garnituru

Męskie kamizelki, chociaż mają rodowód perski, to od dawna stały się wyznacznikiem mody angielskiej. Dobrze, że wracają do łask, bo ciekawie definiują strój i podkreślają walory męskiej sylwetki.Powrót kamizelek

Kamizelki męskie można nosić zarówno do garnituru, jak i do stroju w stylu casual. W pierwszym przypadku trzeba wiedzieć, że najlepiej sprawdzi się materiał wełniany, natomiast do mniej formalnych kreacji dopasowuje się kamizelki tweedowe, bądź bawełniane. Bardzo często można kupić trzyczęściowy garnitur, czyli z kamizelką w komplecie. Świadczy to o wzrastającym zainteresowaniu kamizelką w męskiej modzie. Bardzo dobrze, bo dzięki temu eleganckiemu dodatkowi można tworzyć eleganckie kompozycje z koszulą i marynarką lub luźne kreacje na co dzień.

Jak powinna być kamizelka

Mimo tego, że kamizelka powinna podkreślać męską sylwetkę, czyli szerokość ramion i wąską talię, to nie może zbytnio obciskać ciała. Nie powinna się również przesuwać po ciele i podważać kołnierzyka koszuli na plecach. Jeśli chodzi o kolor kamizelki, to lepiej pozostać przy bardziej tradycyjnych, stonowanych wybarwieniach, czyli granat, szarość, jasny brąz czy beż. Bardzo elegancko wygląda zestawienie granatowego garnituru Pablo z elegancką, np. szarą kamizelką. Można też pokusić się o marynarkę w delikatną kratę plus kamizelka np. w kolorze jasnego brązu. W naszej ofercie wybór garniturów utrzymanych w kolorze granatu czy grafitu jest dużo, także bez problemu można dobrać do nich stylową kamizelkę.

Należy jedynie pamiętać, że w sytuacjach bardziej uroczystych kamizelka powinna być o ton czy dwa jaśniejsza do marynarki. Stało się też modne zakładanie do garnituru kamizelek z innych tkanin, dlatego wszelkie łączenia, ale w granicach modowego rozsądku, są dopuszczalne.

Kamizelka na co dzień

Jeśli jednak ktoś woli zakładać kamizelkę na mniej formalne spotkania, to może dobrać odpowiednią marynarkę i np. spodnie chinosy czy casualowe jeansy. W takim zestawieniu mężczyzna wygląda elegancko, zachowując styl luźny, nie formalny. Dlatego też warto szukać takich zestawień i ubierać kamizelki do pracy czy na spotkania rodzinne. Bez zbytniego zamieszania można skomponować wyjątkowo udaną kreację – stylową i męską – dodając do tego zegarek na srebrnej bransolecie czy skórzanym pasku. Kamizelka w kratę, jodełkę czy pepitkę – w każdym przypadku sprawdzi się idealnie jako element luźniejszego i eleganckiego stroju. Wystarczy dobrać odpowiednią koszulę, w mniej lub bardziej oficjalnym stylu, aby wyglądać naprawdę osobliwie.

Warto mieć w swojej szafie chociaż dwie pary kamizelek. Modny mężczyzna nie może ograniczać się do samych garniturów, ale powinien szukać nowych rozwiązań, wśród których niewątpliwie prym wiodą stylowe kamizelki.