Garnitur latem wcale nie musi oznaczać zmęczenia i dyskomfortu związanego z plamami potu i uczuciem gotowania się w niewygodnym ubraniu. Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się, jaki garnitur warto wybrać w gorącym, letnim okresie! Z nami będziesz dobrze wyglądać, a przy tym Twoje samopoczucie będzie na wysokim poziomie.

Z jakich materiałów powinien być wykonany garnitur?

Przede wszystkim powinieneś unikać sztucznych tkanin, które z jednej strony gwarantują wyższy poziom wytrzymałości, ale jednocześnie są mało przewiewne i będą powodować dyskomfort w trakcie ciepłych, letnich dni. Warto pamiętać, że poliester dodany do eleganckich materiałów ma zupełnie inne właściwości niż w całości sztuczne ubrania sportowe, zaprojektowane specjalnie tak, by dobrze odprowadzać ciepło i pot.

Każdy jest świadomy, że garnitur na lato powinien być lekki, przewiewny i komfortowy w noszeniu podczas wysokich temperatur. W efekcie najlepszym rozwiązaniem na lato jest strój formalny wykonany w 100% z naturalnych tkanin.

Co więcej, pamiętaj, że informacja ta dotyczy również podszewek, które powinny być wykonane z wysokiej jakości wiskozy. Nawet jeśli zewnętrzna część marynarki będzie wykonana z naturalnych materiałów, a wnętrze będzie syntetyczne, nie będzie on już dobrze przepuszczać powietrza, a jego właściciel to odczuje – zauważalnie silniej się pocąc.

Czy letnia marynarka powinna mieć podszewkę?

Warto jednak wiedzieć, że idealne garnitury na lato nie posiadają podszewek lub ewentualnie mogą być wyposażone w częściowe dodatki tego typu. Przy upale, szczególnie niekomfortowa będzie pełna podszewka na plecach. Podobnie wygląda sprawa ze sztywnymi wkładami i grubymi poduszkami wstawianymi w ramiona. Najlepiej sprawdzi się więc marynarka we włoskim stylu, z minimalnie wypełnionymi ramionami.

Wybierając marynarkę z częściową podszewką lub bez niej, trudniej znaleźć taką, która idealnie leży w okolicach pleców i pasa, warto więc staranniej wybrać model. Minusem rozwiązania bez podszewki jest szybsze zużywanie się ubioru i takie modele są wyraźnie droższe.

Najlepsze materiały dla garniturów letnich

Najlepszym materiałem na wysokie temperatury jest bez wątpienia len, którego siateczkowa struktura świetnie przepuszcza powietrze i idealnie sprawdzi się podczas gorących dni. Len nie chłonie też potu, lecz dobrze odprowadza go na zewnątrz dzięki wysokiej higroskopijności. Popularne są również marynarki z domieszką jedwabiu oraz wełny.

Do tego warto wybierać jasne odcienie garniturów letnich, ponieważ w ten sposób będziesz czuć się znacząco lepiej niż w przypadku ciemnych marynarek, które bardziej przyciągają promienie słoneczne.

W naszym sklepie Moda Męska Nowak w Poznaniu znajdziesz najlepsze garnitury, które wykonane są z najwyższej jakości materiałów. Oferujemy również modele dostosowane do aktualnych warunków atmosferycznych, które idealnie sprawdzą się w trakcie letnich dni.