Wybór odpowiedniego garnituru zawsze przyprawia o ból głowy. W sklepach znajduje się setki, jak nie tysiące, różnorodnych modelów i rodzajów, a wybrać można tylko jeden. W końcu ślub i wesele ma się w życiu tylko raz, więc garnitur musi być wyjątkowy. W jaki sposób wybrać elegancki strój na tak podniosłą okazję? Czym się kierować i co jest modne w tym sezonie? Śpieszymy z odpowiedzią!


 
Garnitur na wesele w 2021 roku – jak wybrać?
Przede wszystkim Pan Młody musi dobrać krój, rodzaj i kolorystykę garnituru do swojej sylwetki. W ten sposób może uwydatnić swoje pozytywne cechy i atuty, a ukryć wady i niedoskonałości. Największym błędem jest upatrzenie sobie jednego konkretnego garnituru i uparcie się tylko na niego.
W wyniku złego dobrania garnituru do sylwetki Pana Młodego można się naprawdę konkretnie rozczarować. Co może być uwydatnione, jeśli mężczyzna zainwestuje w zły garnitur?

  • niewłaściwa długości klap
  • zbyt szerokie lub zbyt wąskie ramiona
  • grubość ud, która może być uwydatniona przez złe spodnie
  • za długie lub za krótkie nogawki

Mając na uwadze powyższe mankamenty, każdy mężczyzna powinien skrupulatnie przeanalizować swoją sylwetkę i wybrać odpowiedni rodzaj garnituru. W ten sposób Pan Młody może prezentować się godnie, elegancko i olśniewająco w jego wyjątkowym dniu.

Jak dobrać garnitur do sylwetki mężczyzny?
W wielu sytuacjach jest to kwestia mocno indywidualna i każdy mężczyzna z osobna musi sprawdzić poszczególne rodzaje garniturów. Warto jednak pamiętać o kilku najważniejszych zasadach, których powinien się trzymać mężczyzna o określonych proporcjach.

  • Mężczyzna silnie zbudowany, o szerokich ramionach i rozbudowanych barkach -> Pan Młody o takich wymiarach powinien wybrać szersze garnitury oraz spodnie, które pomieszczą jego potężną budowę.
  • Mężczyzna wysoki i mocno zbudowany -> Marynarka powinna posiadać węższe ramiona oraz tors bez wybrzuszeń.
  • Mężczyzna z większym brzuchem -> Marynarki z szerokimi ramionami i szerokim, usztywnionym torsem pozwolą ukryć większy brzuch. Najlepiej sprawdzą się modele jednorzędowe.
  • Mężczyzna z krótkimi nogami -> Dla niewysokiego Pana Młodego najlepiej sprawdzą się krótsze marynarki, które nie przykryją jego nóg.