Wśród elementów garderoby, w które powinien zaopatrzyć się każdy mężczyzna, znajduje się garnitur. Trzeba pamiętać, że na przestrzeni lat moda w tym względzie istotnie się zmienia. To, co cieszyło się popularnością i uważane było za hit jeszcze dziesięć lat temu, dzisiaj traktowane jest jak prawdziwy przeżytek. Jakie garnitury uważane są obecnie za mocne? Na jakie rozwiązania stawiać, aby wyglądać elegancko, szykownie i jednocześnie zgodnie z obowiązującymi trendami?


Jednorzędowe marynarki

Marynarki dwurzędowe już dawno przeszły do lamusa. Dzisiaj nie powinni nosić ich nawet ci panowie, którzy mają już swoje lata. Modne są obecnie marynarki jednorzędowe. Te szczególnie cenione przez znawców mody mają tylko i wyłącznie jeden guzik. Dopuszczalne są dwa guziki. Nie powinno ich jednak być więcej. Takie marynarki ładnie leżą na ciele i nie pogrubiają.

Taliowanie

Modne są dzisiaj te garnitury, których marynarki charakteryzują się taliowaniem. Trzeba jednak pamiętać, że nie każdy mężczyzna będzie wyglądał w nich naprawdę dobrze. Najlepiej leżą na tych panach, którzy mogą pochwalić się szczupłą sylwetką. Taliowania powinni unikać ci, którzy mają nadwagę lub są otyli. W ich przypadku moda musi zejść na dalszy plan – prosta marynarka będzie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem.

Kolory

Tu wyraźnie podkreślamy, że czerń nie jest już tym, na co stawiać można niezależnie od okazji. Modny mężczyzna czarny garnitur wkłada już tylko i wyłącznie na pogrzeb. Dzisiaj króluje przede wszystkim granat. Jeżeli z jakiegoś powodu ten kolor nie do końca nam odpowiada, powinniśmy zdecydować się na rozmaite odcienie szarości. Bardzo modne są również garnitury prążkowane, które powinny być jednak noszone tylko i wyłącznie przez szczupłych i wysokich panów. Tylko oni będą prezentować się w nich naprawdę dobrze.

Luźne nogawki

Modny garnitur ma także spodnie, których nogawki nie są zbyt szerokie. Dzisiaj panowie już coraz mniej boją się podkreślać swoje ciało. W związku z tym wąskie nogawki od spodni nie są niczym złym.