O ile dobór odpowiedniego obuwia do garnituru sam w sobie stanowi wyzwanie, o tyle dobór zimowego obuwia nierzadko kończy się niepowodzeniem. Dlatego też często obserwuje się mężczyzn poruszających się zimą w klasycznych półbutach, ryzykując niezgrabnym upadkiem jednocześnie stąpając po kostki w śniegu. Jak zatem wybrnąć z tego problemu? Jakie buty będą najodpowiedniejsze do naszego eleganckiego stroju zimą?


Ponad kostkę

Choć wielu entuzjastów eleganckiego ubioru uważa, że do garnituru ubrać można jedynie eleganckie półbuty to jest to twierdzenie co najmniej nietrafione. Zimą, kiedy warunki na zewnątrz nas nie rozpieszczają, najlepszym rozwiązaniem będą buty z wysoką cholewką, ponad kostkę. Buty te powinny być wykonane z wysokiej jakości skóry. Tylko wówczas mamy pewność, że posłużą nam znacznie dłużej niż tylko jeden sezon.

Jaki krój zimowego obuwia? Najlepiej sprawdzają się te najbardziej klasyczne. Brogsy, oksfordy czy wsuwane sztyblety – taki krój obuwia wkomponuje się najlepiej w naszą stylizację. Istotna w ich przypadku jest odpowiednia podeszwa, która zapewni nam odpowiednią przyczepność na oblodzonych chodnikach.

Jeśli chodzi o kolor to w tym przypadku wciąż najbardziej popularne są brązy i czernie. Pasują one do większości kompozycji, będąc jednocześnie odpowiednio eleganckimi i stonowanymi barwami. Prawdą jest jednak to, że kolor obuwia dobieramy pod kolor garnituru, wobec czego najlepiej wybrać taki, który będzie nam pasował do większości naszych stylizacji.

Kiedy ich nie zakładać?

Podczas gdy za oknem śnieg, a temperatura oscyluje w okolicach zera, oczywistym jest fakt, że do naszego garnituru musimy ubrać nieco cieplejsze obuwie. Są jednak sytuacje, w których wysoka cholewka nie jest pożądana lub nawet nie powinno się jej zakładać. Jakie to sytuacje?

Mowa tutaj o wszelkiego rodzaju jubileuszach, ślubach czy innych hucznych uroczystościach. Wówczas, jeśli zdecydujemy się założyć zimowe obuwie, powinno ono zostać zmienione zaraz po dotarciu na miejsce na bardziej eleganckie półbuty.

Ponadto, należy również pamiętać o tym, że wysoka cholewka nie komponuje się w żadnym stopniu z frakiem czy smokingiem. Wobec tego nie powinno się takiego obuwia stosować do strojów wieczorowych, gdyż zepsuje to naszą stylizację.