Jaki garnitur wybrać oraz na jakie dodatki postawić?

Niski mężczyzna powinien przede wszystkim skupić się na optycznym wydłużeniu swojej sylwetki. W przypadku posiadania również większego brzucha, dobrym pomysłem będzie próba zatuszowania go. Warto postawić na prosty i gładki garnitur, ze spodniami w kant oraz bez zakładek. Należy bezwzględnie pamiętać o tym, aby garnitur nie był zbyt obcisły, ponieważ sprawi to, że sylwetka może wyglądać karykaturalnie. Jeśli decydujemy się na jakieś linie lub wzory, pamiętać trzeba, aby unikać poziomych linii. Sprawią one, że sylwetka będzie sprawiać wrażenie jeszcze niższej. Linie pionowe zaś optycznie wydłużą ciało i to na nie należy zwrócić uwagę.


 

Dobrym rozwiązaniem jest stonowany jednolity krawat typu śledź. Najlepiej pasować będą ciemne kolory garnituru. Marynarka nie może być za długa, ponieważ spowoduje to wrażenie krótkich nóg. Warto tutaj postawić na fason typu slim-fit z wąskimi i krótszymi rękawami. Mankiet koszuli powinien delikatnie wystawać poza rękaw marynarki. Zamiast tradycyjnego paska, o wiele lepiej postawić na szelki. Nadadzą nieco zadziornego i hardego charakteru. Dodatkowo pionowe kreski wydłużą optycznie sylwetkę.

Najważniejsze cechy i warunki, o których musi pamiętać niski mężczyzna podczas wyboru garnituru

Bezwzględnie należy unikać dużych wzorów i krat, można się zdecydować co najwyżej na delikatny i subtelny prążek. Proporcje górnej części ciała (marynarki, krawatu, koszuli) powinny być zbliżone do dolnej części (spodni, butów). Wyszczuplony fason slim-fit, wąskie ramiona i odpowiednio długa – taka powinna być marynarka dla osoby, która jest nieco niższa. Dodatkowo powinna ona dzielić sylwetkę na pół. Prosty fason spodni – bez wymyślnych i wyzywających ozdób, zwężany ku dołowi to najlepszy wybór spodni dla niskiej osoby. Jeśli decydujesz się na linie, to tylko i wyłącznie pionowe. Krawat nie może być za szeroki.

Moda Męska Nowak miejscem doskonałym na zakup garnituru nawet dla niskiego mężczyzny

Na stronie internetowej sklepu Moda Męska Nowak znaleźć można szeroką i zróżnicowaną ofertę różnego rodzaju garniturów. Nawet niska osoba powinna znaleźć odpowiednie sztuki dla siebie. Niezależnie od wymagań, każdy znajdzie produkt, którego szuka. Dodatkowo personel sklepu zawsze chętnie pomoże
i doradzi. Profesjonalizm i doświadczenie w pracy z garniturami sprawiają, że sklep TanieGarnitury jest najlepszym miejscem na zakup kompletnego stroju wyjściowego.