Garnitur to jeden z podstawowych elementów garderoby każdego mężczyzny, bez względu na jego wiek. Choć dla wielu ludzi nie jest to strój pierwszego wyboru, każdy z nas z łatwością może wymienić co najmniej kilka sytuacji, w których dobry garnitur był niezbędny. Popularność garniturów znacznie wzrosła w ostatnich latach. W jakich sytuacjach powinniśmy wybrać wyjątkowy i elegancki strój formalny?


 

Oficjalne spotkania i ceremonie – bez garnituru ani rusz
Powodów, dla których wkładamy garnitur, jest tak wiele, że trudno je zliczyć. Tak formalny strój stanowi wyraz szacunku wobec powagi sytuacji, w jakiej uczestniczymy. Często otrzymując zaproszenie na oficjalne wydarzenie, możemy już w jego treści zauważyć zdefiniowany strój, w jakim powinniśmy się pojawić. Jednak nawet bez tej podpowiedzi łatwo nam będzie zidentyfikować, kiedy garnitur włożyć po prostu wypada.

Przykładem takich sytuacji są oczywiście oficjalne spotkania i ceremonie, w jakich od czasu do czasu bierzemy udział. Rozmowa o pracę to jedna z tego typu sytuacji, w których nasz ubiór w dużej mierze może zadecydować o tym, czy dostaniemy pracę marzeń, czy jednak zostaniemy odprawieni z kwitkiem.

Rodzinne wydarzenia okolicznościowe – czasem warto postawić na strój formalny
Oczywiście nie samymi poważnymi spotkaniami człowiek żyje. Imprezy okolicznościowe takie jak ślub, wesele, komunia czy okrągła rocznica urodzin członka rodziny to doskonały pretekst do tego, by założyć marynarkę, a nawet cały garnitur. W takim stroju będziemy się świetnie prezentować, a także pokażemy, że jest to dla nas ważna uroczystość. Warto jednak zwrócić przy okazji uwagę na kolor garnituru, jaki zakładamy na tego typu okazje.

Najczęściej do dyspozycji pozostają nam garnitury czarne oraz granatowe. Który z nich wybrać?

Niebieskie i granatowe garnitury to uniwersalne rozwiązanie, które doskonale sprawdzi się podczas każdej rodzinnej okazji. Z jednej strony są one bardzo eleganckie, jednak przy odrobinie inwencji można z jego pomocą stworzyć naprawdę oryginalną i luźną stylizację.

Czarne garnitury, choć wciąż bardzo popularne, są coraz rzadziej wybierane na okazje takie jak wesele czy komunia. Mężczyzna, który chce się modnie ubrać, ma również do dyspozycji ciekawą alternatywę w postaci jasnych kolorów garnituru.

Dress code w pracy
Garnitur to dla wielu mężczyzn standardowy składnik codziennego ubioru służbowego. Powaga pozycji i zawodu wymaga od wielu z nas codziennego noszenia eleganckiego stroju formalnego. Prawnicy, biznesmeni, przedstawiciele handlowi to tylko nieliczna część osób, która każdego dnia wkłada na siebie garnitur. Jeśli pracujemy w branży, która wymaga eleganckiego ubioru, powinniśmy zainwestować w kilka garniturów. Warto wtedy zwrócić szczególną uwagę na wygodę i komfort noszenia konkretnego modelu.