Wybór garnituru mamy już za sobą. Dobraliśmy odpowiadający nam kolor, krój i deseń. Ze swojego garnituru jesteśmy zadowoleni i prezentujemy się w nim olśniewająco. Jednak pojawia się ten moment, w którym ściągamy garnitur i cały strój trzeba schować. Lub wybieramy się w podróż, a garnitur jest elementem garderoby, którego nie może z nami zabraknąć. Jak wówczas zadbać o to, by nasz strój nie uległ zbyt wielu zagnieceniom i by wyszedł z tego zamieszania z klasą?


Szafa

Mało który z nas posiada we własnym domowym zaciszu obszerną garderobę, w której znajduje się wydzielona przestrzeń na nasz elegancki strój. Zazwyczaj na garnitur w szafie nie ma zbyt wiele miejsca i zmieścić się musi gdzieś pomiędzy naszymi kurtkami czy koszulkami. Jak jednak zadbać o to, by pomimo ograniczonej przestrzeni nasz garnitur był przechowywany w odpowiedni sposób?

Najistotniejszym elementem całej układanki jest wieszak. Na samym początku wyeliminować powinniśmy zmorę każdej pralni, czyli cienkie druciane wieszaki. Zarówno te jak i cienkie plastikowe wieszaki nie nadają się do odwieszania garnituru nawet na krótki okres czasu.

Najlepszym rozwiązaniem będzie wieszak z szerokimi ramionami, możliwie jak najbardziej przypominający nasz naturalny rozstaw ramion. Dodatkowo, wieszak ten powinien być lekko zagięty do wewnątrz, imitując krzywiznę naszych placów. Dlaczego to takie ważne? W ramiona marynarki wszyte są poduszki, które po odwieszeniu na cienki, stalowy drut odkształcą się. Efekt tego odkształcenia będzie łatwo dostrzegalny na naszych ramionach podczas noszenia marynarki.

Dodatkowym czynnikiem jest przestrzeń. Warto dać naszemu garniturowi trochę luzu, tak by nic nie ugniatało go z żadnej strony. Zapobiegnie to nienaturalnym odkształceniom zarówno marynarki jak i spodni naszego garnituru. To samo tyczy się kieszeni – koniecznie należy je opróżnić każdorazowo przed schowaniem garnituru do szafy.

Podróż

Choć istnieje wiele sposobów jak skutecznie złożyć garnitur do naszej walizki, żaden z nich nie uchroni go przed zagnieceniami. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na transport naszego garnituru jest pokrowiec. Specjalny pokrowiec na garnitur, pozwalający na zachowanie naszego stroju w najlepszym porządku podczas podróży naraża go na jedynie jedno zgięcie, co znacznie ułatwia sprawę w kwestii późniejszego prasowania stroju.

Warto wybrać pokrowiec materiałowy aniżeli syntetyczny. Wówczas nasz garnitur będzie mógł swobodnie oddychać i możemy być spokojni, że nie przesiąknie on syntetycznym zapachem podczas podróży.