Co to było za wydarzenie. Jak co roku, gala rozdania Oscarów to nie tylko wydarzenie filmowe, ale i modowe. Na językach są Ci, którzy zarówno wykazali się wyczuciem stylu, jak i zaliczyli stylizacyjną wpadkę. A jak to było w tym roku? Którzy panowie pokazali, że mają klasę?

Nonszalancka elegancja według Murphy’ego

Nie tylko zdobył Oscara za najlepszą rolę męską, ale też został uznany za ikonę stylu na tegorocznym czerwonym dywanie. Cillian Murphy zdecydował się na czarny smoking, ale odbiegający zdecydowanie od klasycznej elegancji. Postawił na większą swobodę i luz. Marynarka wyróżnia się lekko falującymi klapami wykonanymi z ultra matowej tkaniny, co jest zdecydowanie bardziej charakterystyczne dla casualowych stylizacji. Mucha również jest z wiotkiej tkaniny i możemy mieć wrażenie, że nie została zupełnie dobrze zawiązana, ale właśnie taki był zamysł. Kołnierzyk i mankiety koszuli też nie są usztywnione, jak jest to w klasycznych smokingowych modelach. No cóż, bohater filmu „Oppenheimer” postanowił zaprezentować się w oldschoolowym wydaniu.

Klasyczny garnitur smokingowy, jak u Matta Bomera

To nie jest pierwsze takie wystąpienia Bomera. Od wielu lat pokazuje, że lubi eleganckie stylizacje i czuje się w nich naprawdę dobrze. Tym razem wybrał garnitur smokingowy z szalowymi klapami. Wydaje się, że jest to garnitur czarny, chociaż najprawdopodobniej to unikalny ciemny fiolet. Spodnie nie mają lampasów, ale za to posiadają klasyczny pas smokingowy. Całość dopełnia czarna mucha i połyskujące lakierki.

Nowoczesny smoking Sterlinga K. Browna

Niektórzy eksperymentują z modą, ale niestety efekty nie są najlepsze. Innym wychodzi to świetnie, czego przykładem jest oscarowa stylizacja Sterlinga K. Browna. Jego garnitur został zaprojektowany przez Diora. Marynarka jest dwurzędowa, chociaż powstała z typowej marynarki jednorzędowej poprzez poszerzenie lewej poły. Ostatecznie zachodzi ona na prawą stronę. Na pewno Sterling K. Brown zaprezentował się świetnie i będzie na językach modowych krytyków jeszcze przez długi czas.

Te stylizacje z czerwonego dywanu mogą być świetną inspiracją. Panowie się postarali, co zostało docenione przez miłośników mody. A Wam, która stylizacja najbardziej przypadła do gustu?