Wielkimi krokami zbliża się tegoroczny sezon ślubny. Z tego powodu warto zainteresować się aktualnymi trendami panującymi na salonach. Przede wszystkim warto wiedzieć, że 2022 rok jest czasem powrotu do minimalizmu. Ze względu na fakt, że ostatnie lata były dynamiczne i niepewne, wiele młodych par zrezygnowało z ekstrawaganckich ślubów. Ludzie zaczęli doceniać małe rzeczy i cieszyć się sobą. Natomiast rzeczy materialne odeszły na drugi plan. W efekcie na ślubach i weselach w tym roku królować będzie prostota. Mimo tego panowie będą stawiać na oryginalne dodatki w postaci zegarków, spinek lub muszek. Dowiedz się, co będzie na czasie w tym roku!

Jakie kolory garniturów będą królować w 2022 roku?

Najnowszym hitem wśród garniturów męskich są modele nawiązujące do lat 70. XX wieku. Garnitury w piaskowych odcieniach najlepiej sprawdzą się w czasie letnich wesel, gdy temperatura za oknem będzie wysoka. Jednakże nic nie stoi na przeszkodzie, by włożyć garnitur w jasnym kolorze również wiosną lub jesienią.

Dla panów, którzy lubią eksperymenty, świetnym wyborem będzie garnitur w ciepłym odcieniu, na przykład w odcieniu burgundu, brązu i palonej pomarańczy. Do tego to rozwiązanie będzie bardzo uniwersalne, ponieważ bez problemu dobierzesz do niego niepowtarzalne i stylowe dodatki.

Chciałbyś się wyróżnić? W takim razie postaw na garnitur niebieski i w odcieniach błękitnym, szaroniebieskim lub granatowym. Warto postawić na tego typu garnitur, ponieważ to zyskujący popularność model.

Również popularne w ostatnich latach garnitury w kratę nadal będą królować na salonach. Z tego powodu warto zainwestować w jasny garnitur tego typu, ponieważ z jednej strony zapewnia elegancką stylizację Pana Młodego, a z drugiej wnosi powiew swobody.

Jak dobrać garnitur do ślubu?

Warto wiedzieć, że motyw ślubu i wesela powinien być spójny z salą weselną, dekoracjami, a także strojami. Z tego powodu zadbaj o dobór kolorystyki garnituru do innych elementów waszego święta. Jednocześnie nie możesz zapominać o swoim stylu i podkreśleniu swojego charakteru.

Ogromnie istotny jest również dobór garnituru do sylwetki. W wielu przypadkach jest to ważniejsze nawet od wyboru kolorystyki, ponieważ może podkreślić Twoje walory, a ukryć mankamenty.

Podstawowe elementy stroju, które musisz ubrać na swoje wesele

Najważniejszym elementem każdego garnituru są spodnie z marynarką. To od nich wszystko się zaczyna i do nich dobiera się kolejne komponenty. Wszystko w celu stworzenia spójnego i harmonijnego wizerunku. Opcjonalną częścią stroju, która ostatnio staje się coraz bardziej modna jest kamizelka. Dzięki niej możesz osiągnąć wyższy poziom elegancji. Nieodłącznym elementem jest również koszula, najlepiej biała. Jeśli szukasz odpowiednich butów, powinieneś postawić na klasyczne półbuty, które są synonimem elegancji i gustowności. Ostatnim krzykiem mody jest również mucha.