Podstawowe informacje dotyczące efektu lśniących nosków w butach garniturowych

Efekt lustrzanego połysku na butach, bo tak również jest nazywany, jest bardzo stylowym, szykownym i eleganckim dodatkiem, który możemy dodać do swojego ubioru poświęcając trochę czasu, precyzji i uwagi. Wrażenie jakie robią lśniące noski butów jest piorunujące. Wymaga to nabrania odpowiedniej wprawy oraz zaopatrzenia się w prawidłowe kosmetyki. Po zakupie kremów i past do butów oraz zdobyciu doświadczenia w polerowaniu butów, proces tworzenia lustrzanego połysku będzie banalnie prosty i łatwy do osiągnięcia.


 

Podstawowym warunkiem, który warunkuje uzyskanie efektu lśniących nosków, jest zakup odpowiedniej jakości kosmetyków. Należy zadbać o dobry skład i skuteczność kremów, które odżywiają skórę uwydatniając jej kolory, a także past woskowych warunkujących połysk. Należy unikać tłuszczy do butów, które mogą sprawić, że efekt lustrzanego odbicia będzie niemożliwy. Posiadając już odpowiednie kosmetyki oraz mając podstawową wiedzę na temat uzyskiwania efektu lśniących nosków, możemy przejść do części praktycznej.

Proces nakładania kosmetyków i uzyskiwania pożądanych efektów – cierpliwość i precyzja kluczem do sukcesu

Cały ten żmudny proces polega przede wszystkim na nakładaniu po sobie kolejnych warstw kremu i pasty do butów. Należy to powtarzać wiele razy i dbać o odpowiedni sposób aplikacji kosmetyków, aby nie zepsuć swojej pracy. Nakładanie kolejnych warstw powoduje wypełnianie pustych porów, które budują skórę licową butów. W ten sposób uzyskuje się efekt tak zwanego lustra. Aby cały proces przebiegł dokładnie, każda warstwa musi dokładnie wyschnąć i utwardzić się. Do uzyskania efektu lustrzanego połysku potrzebujemy wysokiej jakości pastę do butów, trochę zimnej wody, koniecznie bawełnianą szmatkę i wiarę w osiągnięcie celu. No i oczywiście buty. Szmatkę owijamy wokół palca i rozcieramy za jej pomocą odrobinę pasty na nosku buta okrężnymi ruchami. Następnie należy zamoczyć szmatkę w wodzie i delikatnie wykonywać okrężne ruchy na całej powierzchni noska.

Po zniknięciu smug pasty i pierwszym efekcie błysku możemy zakończyć pierwszy etap pracy. Następnie powtarzamy proces i odstawiamy buty na co najmniej godzinę. Następnie za pomocą suchej bawełnianej szmatki wykonujemy ruchy na prawo i lewo, polerując w ten sposób nosek buta. Nacisk nie powinien być za duży, a nosek musi być skierowany ku górze. Po zakończeniu z pewnością zobaczymy pierwsze efekty lśniącego noska. Te czynności należy powtórzyć kilkukrotnie, tak długo, aż osiągniemy pożądany cel. Efekt lśniących nosków jest rewelacyjny i bardzo elegancki. Ze względu na to, że proces ten jest żmudny i  wymagający, warto poćwiczyć na starszych butach, a lepsze sztuki polerować mając już doświadczenie w tym procesie. Najlepsze buty do garniturów, w których efekt lustrzanego połysku będzie jeszcze lepszy, znaleźć można na stronie internetowej sklepu Tanie Garnitury.