Kupując garnitur, trzeba być bardzo ostrożnym, bo kiedy marynarka lub spodnie nie będą pasować perfekcyjnie do męskiej sylwetki, wtedy pojawi się problem. Niestety, wciąż tak wiele osób chcąc szybko kupić garnitur, niedostatecznie długo przymierza go. Ponowna przymiarka w domu ukazuje już wszystkie mankamenty stroju…


Kupuj z głową!

Na pewno garnitur nie może być za mały, ani za duży. W jednym i drugim przypadku mężczyzna prezentuje się niedobrze, czasami wręcz zabawnie. Zakup za małego garnituru to już bardzo duża porażka. Zbyt mocno opięte spodnie, za krótkie nogawki i ściśnięte nieelegancko ramiona – oprócz karykaturalnego wyglądu w takim stroju odczuwa się też duży dyskomfort. Co niektórzy mają nadzieję, że materiał po jakimś czasie rozciągnie się, ale są to złudne marzenia. Warto wiec poświecić trochę czasu i wybrać dobrze, aby nie żałować zakupu i po kilku wyjściach garnitur rzucić w kat. Także jeśli nic nie ciśnie i wszystko wydaje się być idealnie dopasowane, trzeba jeszcze stanąć przed lustrem i sprawdzić kilka aspektów.

Pierwsza ważna sprawa jest taka, że, należy wybierać garnitury tylko w sklepach sprawdzonych. Najlepiej, gdy wybór jest duży i z bogatej oferty można wyłuskać dla siebie najlepsze z możliwych rozwiązanie W naszej ofercie można zawsze znaleźć wiele różnych propozycji, zarówno pod względem fasonu, koloru, rozmiaru jak i ceny. Grunt, to dobrze ulokować pieniądze, bo wtedy jest się pewnym, że garnitur posłuży kilka lat i nie zawiedzie w najbardziej nieodpowiednim momencie.

Jaki powinien być dobry garnitur?

Marynarka nie może mieć za krótkich lub za długich rękawów, bo wtedy wygląda się bardzo niechlujnie. Tak samo trzeba spojrzeć na ramiona, które nie powinny opadać, a plecy nie mogą się rolować. Kiedy będą tworzyć się w tym miejscu podłużne fałdy, to znaczy, że nasz garnitur jest źle dobrany. Za mała marynarka będzie nieestetycznie leżeć na talii po zapięciu guzika. Pojawią się wtedy marszczenia w kształcie litery X, szpecące nawet najlepszy krój najdroższej marynarki.

Oczywiście trzeba zwrócić uwagę także na spodnie. Nogawka spodni musi opierać się na bucie, tworząc jedno małe zagięcie, natomiast szerokość w udach musi być dostateczna, aby ruchy nie były skrępowane. O tym, że dół garnituru jest nieodpowiedni, świadczą też marszczenia ukazujące się na pasie po zapięciu paska.

Warto poczytać trochę o umiejętnym dobieraniu do sylwetki garnituru i zapytać o szczegóły sprzedawcę – czy to w sklepie internetowym, czy też stacjonarnym. Jeśli mężczyzna wie, jakie wymiary powinien mieć garnitur, zawsze będzie wybierał perfekcyjnie. Dobrze dobrana marynarka i spodnie garniturowe to podstawa nie tylko nienagannej sylwetki, szyku, ale też wyjątkowej swobody ruchu w każdej sytuacji.