Hit czy kit?

Jaskrawe garnitury lubi się, albo od nich stroni. Moda jest zmienna. Co sezon są inne trendy męskiej garderoby (kolory i fasony), ale gusta zazwyczaj pozostają takie same. Dlatego też warto słuchać siebie i oprócz patrzenia na topowe stylizacje, mieć zawsze swój niepowtarzalny styl.


Jaskrawe czyli jakie?

Są co do tego dwa podejścia. Wedle jednej z nich jaskrawe garnitury to te, które mają niestandardowe kolory, np. żółty, jasnoniebieski, jasnozielony, czy w ogóle barwy neonowe. W tym miejscu trzeba wspomnieć, że sezon 2019/20 daje otwartą furtkę dla neonów i mocnych, żywych barw. Oczywiście nie dla każdego mężczyzny taka kolorystyka jest odpowiednia, dlatego obok tych nietuzinkowych rozwiązań mamy kolory ziemi, również wiodące prym w tym sezonie.

Błyszczący materiał

Drugie znaczenie słowa „jaskrawe” odnosi się do błyszczących materiałów. Właśnie takie tkaniny niektórzy określają tym przymiotnikiem. Błyszczące garnitury dla jednych są szczytem mody, a drudzy w ogóle by ich nie założyli, a nawet mówią wręcz, że jest to typowy kicz. Tymczasem trzeba zwrócić uwagę właśnie na jaskrawe garnitury, bo jeśli dobierze się do nich odpowiednią koszulę i buty, całość może wyglądać naprawdę stylowo i zjawiskowo. Co więcej, mocno niebieski kobaltowy garnitur znalazł się w ofercie prawie każdej szanującej się marki. Często można znaleźć w katalogach firm także błyszczące materiały, bo sporo osób chce się ubierać właśnie w takie designerskie garnitury. Dlaczego tak się dzieje? Odchodzi się o nudnej klasyki i dąży w stronę świeżości i mocniejszej barwy. Nie powinno się więc mówić, że jaskrawe garnitury są kiczem, bo tak nie jest. Po prostu jednym się podobają, a innym nie.

Wszystko zależy od gustu

W naszym sklepie można dostać kilka różnych modeli garniturów o lekkim połysku (jak chociażby Zario), ale też efektownych niebieskich marynarek na przykład Zario Cobalt. Z białą, szarą czy jasnoniebieską koszulą prezentują się wyśmienicie. Błyszczące tkaniny nie wchodzą do kanonu dress code, ale na pewno mają swoich zwolenników w show businessie. Oczywiście wielu panów decyduje się na zakup tego typu garnituru czy samej marynarki, dzięki którym wygląda się oryginalnie. Jeśli te części męskiej garderoby zostaną odpowiednio dobrane do sylwetki mężczyzny, koszuli i butów efekt może być naprawdę doskonały. Na pewno jaskrawe garnitury lubią panowie, którzy mają efekciarski styl i lubią wyróżniać się z tłumu.

Sporo zależy od gradientu światła, otoczenia, w którym się przebywa, sylwetki i sytuacji. W jednym przypadku jaskrawy garnitur będzie wyglądał idealnie, a w innym, wręcz przeciwnie. Trzeba mieć bardzo dobre wyczucie i tak kompletować swój strój, aby wyglądać zawsze naturalnie, ale z domieszką elegancji i szczypty nonszalancji.