Garnitur, czyli najbardziej męska część garderoby

Nie ma co się oszukiwać, garnitury są synonimem męskości i każdy facet powinien posiadać przynajmniej jeden w swojej szafie. Towarzyszą nam one od lat i nie wychodzą z mody. Każdy mężczyzna ubiera ten wyjściowy strój na różnego rodzaju uroczystości, które wymagają stosownego ubioru. Często garnitur jest wymagany w pracy, gdzie obowiązuje ścisły dress code. Na spotkania biznesowe także najczęściej ubierane są eleganckie stroje formalne. Dzięki temu jest to absolutnie ponadczasowy ubiór, który przydaje się w wielu sytuacjach, więc każdy powinien posiadać go w swojej garderobie. W dzisiejszych czasach możemy spotkać wiele oryginalnie zdobionych garniturów w różnych krojach, kolorach. Czasem można się pogubić podczas zakupów, jednak pewne modele są niezwykle uniwersalne i wielofunkcyjne.


 

Wybór garnituru na wiosnę 2021 roku

Podczas zakupu stroju formalnego wiele zależy od jego przeznaczenia. Inny garnitur kupimy nastolatkowi, którego przygotowujemy do bierzmowania lub egzaminów dojrzałości, a inny panu młodemu lub dorosłemu, który wybiera się na pogrzeb. Warto zaznaczyć, że moda męska nie zmienia się tak dynamicznie jak damska. Mężczyźni rzadziej zmieniają swoją garderobę, a ubrania często zostają z nimi na lata. Dzięki temu nie muszą wymieniać garnituru każdej wiosny. Najczęściej zmieniają się jedynie najchętniej noszone kolory.

Garnitur klasyczny

Niewątpliwie najbardziej uniwersalnym i wielofunkcyjnym rozwiązaniem będzie zakup garnituru klasycznego, jak chociażby Alex Szafir. To prosty strój wizytowy, który wykorzystamy w wielu sytuacjach. Nie posiada wymyślnych ozdób i wzorów, wykonany jest z naturalnego materiału, który dobrze wygląda w naturalnym i sztucznym świetle. Odrobinę ekstrawagancji i oryginalności można dodać poprzez wzorzystą koszulę lub niecodzienny krawat.

Garnitury wzorzyste i w kratę

To hit ostatnich lat. Klasyczne stroje formalne zostają coraz częściej wypierane przez wzorzyste i kreatywne modele. Nic w tym dziwnego, ponieważ w ten sposób można ubrać garnitur na większą ilość okazji. Staje się strojem mniej formalnym, bardziej na “co dzień”. W wielu firmach tego typu ubiór jest wymagany, ponieważ łączy elegancję z codziennym luzem. Warto zaznaczyć, że garnitury wzorzyste i w kratę często można spotkać w ciekawych barwach jak zieleń, brąz czy błękit. Dobrym przykładem tego trendu będzie garnitur Rubens w niebieskim kolorze.

Gdzie kupić garnitur w tym roku?

To ostatni gwizdek na zakup modnych i atrakcyjnych garniturów, które będą rządzić w roku bieżącym. Z tego powodu warto sprawdzić ofertę naszego sklepu, gdzie można znaleźć setki różnych modeli. Dzięki temu każdy może wybrać strój adekwatny do jego wymagań i preferencji. Oferujemy tylko i wyłącznie produkty najwyższej jakości, wykonane z topowych materiałów.