Uroczystość chrztu świętego jest momentem niezwykle wyjątkowym i ważnym dla całej rodziny. Właśnie z tego powodu mężczyźni powinni przyjść do kościoła ubrani w eleganckie garnitury. Opcji jest oczywiście zdecydowanie więcej, jednakże skupimy się dzisiaj właśnie na wyborze stroju formalnego na chrzciny dla gości oraz ojca chrzestnego. Zapraszamy do lektury!


Jaki kolor garnituru wybrać na uroczystość chrztu świętego?

Od wielu lat przyjęło się, że tradycyjnym i najbardziej uniwersalnym wyborem jest postawienie na czarne marynarki i spodnie. Aktualne zasady mody męskiej mówią jednak, że na okazje wczesnopopołudniowe lepiej nie wybierać tego koloru. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będą inne ciemne barwy, takie jak granat czy grafit. Jeśli uroczystość chrzcin przypada na okres, w którym na zewnątrz jest ciepło, dobrze jest rozważyć jasny garnitur. Świetnie sprawdzi się jasnoszary, kremowy lub niebieski model.

Goście mogą postawić na mniej formalne stroje, przykładowo marynarki o wyraźniejszej strukturze materiału. Równie dobrze można wybrać garnitur z lekkiego i przewiewnego materiału, na przykład lnu. Co otrzymasz w efekcie? Elegancką i sportową stylizację, która doskonale sprawdzi się na chrzcinach!

Garnitur dla chrzestnego

Również ociec chrzestny może postawić na powyższe propozycje. To uniwersalne zasady, o których powinni pamiętać zarówno goście, jak i chrzestny z tatą dziecka.

Mimo tego ojciec chrzestny musi pamiętać, że nie może pozwolić sobie na bardziej sportowe podejście do kwestii ubioru na chrzcinach. Najlepiej skomponować stylizację zgodną z regułami klasycznej elegancji – formalny, jednorzędowy garnitur z zapięciem na dwa guziki i jednolitym kolorem. Do tego spodnie o prostym kroju i otwarte klapy w marynarce. W efekcie ubierzesz się adekwatnie do charakteru uroczystości, która często zaczyna się rano, a kończy wieczorem.

Delikatna elegancja kluczem do sukcesu, czyli jak nie przesadzić z ubiorem na chrzciny?

Na uroczystość chrztu świętego składają się ceremonie kościelne i przyjęcie w gronie najbliższej rodziny. Z tego powodu to okazja, która jest jednocześnie poważna i radosna. Właśnie taka też powinna być Twoja stylizacja. Jeśli idziesz na chrzciny jako gość, warto podejść do kwestii ubioru z wyczuciem, ale bez większej przesady.

Jakie buty ubrać na chrzciny?

Buty są nieodłącznym elementem stroju formalnego mężczyzny. Miłośnicy klasyki z pewnością docenią półbuty typu oxford. Przy bardziej nowoczesnych rozwiązaniach warto postawić na brogsy lub loafersy z licowej, lub zamszowej skóry. Odpowiednim wyborem są również mokasyny.

Gdzie kupić garnitur na chrzciny?

Najlepszym miejscem do zakupu stylowego stroju na uroczystość chrztu świętego będzie sklep, któremu zaufało wielu klientów. Moda Męska Nowak to bez wątpienia idealny wybór. Przede wszystkim garnitury wykonane są z materiałów najwyższej jakości. Są one stworzone przy użyciu najlepszych włókien. Wszystkie produkty są wykonane precyzyjnie, z dbałością o najdrobniejszy detal. Oferta garniturów jest na tyle szeroka i zróżnicowana, że każdy zainteresowany na pewno znajdzie tu coś dla siebie. Z tego powodu, w naszym sklepie z łatwością znajdziesz odpowiedni garnitur na chrzciny.