Chrzciny dziecka to wyjątkowe rodzinne wydarzenie rodzinne, szczególnie dla samych rodziców, jak i rodziców chrzestnych. Oprócz duchowego przeżycia całej uroczystości, pojawiają się też inne emocje, a mianowicie te, związane z przygotowaniem obiadu dla gości oraz odpowiednim ubraniu siebie i dziecka. Mężczyzna ma często ciężej, bo musi zdecydować się na mniej lub bardziej formalny strój, a zawsze w tle pojawia się nieodłączny garnitur.


Garnitur, ale jaki?

Chrzest dziecka nie wymaga ubierania się w smokingi czy fraki i wypolerowane na błysk buty. Wystarczy połączyć subtelną elegancję z prostotą, aby otrzymać niesamowite efekty wizualne. Nie musi być to garnitur czarny, klasyczny, ale warto pokusić się o jaśniejsze kolory, czyli granat lub grafit. W letnie, ciepłe dni można sobie pozwolić na jeszcze żywsze kolory, czyli chabrowe lub jasnoniebieskie. Grunt, to czuć się elegancko, ale też swobodnie, bo tylko wtedy można dobrze przeżyć dłuższe rodzinne uroczystości. Swoboda ruchów to również kluczowa sprawa, dlatego zawsze przy doborze garnituru trzeba zawracać uwagę na to, aby jego rozmiar był odpowiednio dopasowany do męskiej sylwetki.

Oprócz wybrania najlepszego dla siebie koloru garnituru koniecznie trzeba zwrócić uwagę na jego fason. Bardzo często na uroczystość chrztu kupowane są garnitury jednorzędowe z zapięciem na dwa guziki. Jest to prosty krój, uniwersalny, który sprawdzi się nie tylko na chrzcinach, ale też w trakcie wyjść mniej formalnych. W naszej kolekcji nie brakuje ciekawych propozycji garniturów na takie uroczystości, jak chrzest. Można wybrać błękitny garnitur Leon, który na cieplejsze dni będzie ciekawym rozwiązaniem. Marynarka o takim wybarwieniu w połączeniu z białą lub szarą koszulą stworzy ciekawy duet.

Kolejna propozycja to garnitur Alex szafir – niezwykłe stylowy i szykowny będzie przyciągał spojrzenia gości. Jaśniejsza koszula, niekoniecznie białą, ładnie go rozjaśni i doda marynarce jeszcze większego uroku.

A może sama marynarka?

Dla panów, którzy szukają zdecydowanie większej swobody, ubierając się na chrzest swojego dziecka, czy też będąc ojcem chrzestnym, można dobrać marynarkę i materiałowe spodnie. Granatowa marynarka w kratę i do tego o ton jaśniejsza koszula lub tradycyjna biała i szare spodnie to bardzo dobry pomysł na mniej formalne ubranie. Do tego można założyć lekkie półbuty, a dla bardziej odważnych panów proponowane są trampki, które będą przełamywać schematy i wprowadzać do ubioru sporo świeżości i oryginalności.

Nie można zapominać o dodatkach, takich jak stylowy zegarek na skórzanym pasku, a przy mniej formalnych stylizacjach – na bransolecie. Przyda się też mucha i stylowa poszetka, ale nie jest to konieczność. Co najważniejsze to tata dziecka i ojciec chrzestny powinni wcześnie porozumieć się co do stroju, aby nich ubiór był chociaż w jakim stopniu podobny.