Czy warto dopasowywać garnitur do rodzaju sylwetki?

Każdy z nas jest inny. Jedni mężczyźni mogą pochwalić się budową atletyczną i wysportowanym ciałem. Inni mają mniejszą lub większą nadwagę i wystający brzuszek. Spotkać możemy również mężczyzn potocznie nazywanych „ołówkami”, ponieważ są wysocy i bardzo szczupli. Niezależnie od tego, jakim typem sylwetki się charakteryzujemy, odpowiednio dobrany garnitur może podkreślić nasze mocne strony, a ukryć te słabsze. Z tego powodu każdy facet powinien dopasowywać strój wyjściowy do swojej budowy ciała. Warto pamiętać, że jeśli nasza sylwetka jest kompletnie przeciętna, większość gotowych garniturów będzie pasować doskonale. Co, jeśli jednak jesteśmy wyjątkowo szczupli, krępi lub wysportowani?


 

Garnitur do sylwetki masywnej

Jeśli nasze kształty są okrągłe, potocznie nazywane jabłkiem, najprawdopodobniej mamy masywne nogi i ręce. Wybierając garnitur i inne elementy garderoby, musimy postarać się ukryć obfite kształty w okolicy pasa i optycznie wydłużyć sylwetkę. Kolory, które skutecznie wysmuklają nasze kształty to czerń, grafit i granat. Możemy dobierać pionowe linie i wzory, które dodatkowo wydłużą wizualnie nasze ciało. Tkanina powinna być lekkiej gramatury, ponieważ cięższe dodają kilogramów. Nie warto kupować za dużych modeli, ponieważ wbrew powszechnej opinii nie ukrywają one tuszy, a wręcz poszerzają nas i optycznie pogrubiają. Musimy unikać dużych wzorów, kraty oraz poziomych linii.

Jak dobrać garnitur do sylwetki typu „ołówek”?

Najważniejsze, o czym powinniśmy pamiętać, jeśli jesteśmy wysocy i szczupli, to unikanie pionowych linii, które jeszcze bardziej wydłużają sylwetkę. Dobrym pomysłem jest garnitur w kratę lub w przecinające się, poziome linie. Dobrze by było, gdyby marynarka posiadała minimalne wypełnienie ramion, ponieważ w ten sposób nasza sylwetka stanie się nieco bardziej atletyczna. Niezwykle ważnym aspektem jest odpowiednio dopasowany rozmiar garnituru. Naszymi największymi sprzymierzeńcami będą jasne kolory, na przykład jasnoszary. W przypadku dodatków powinniśmy być bardzo ostrożni. Nie możemy wybierać zbytnio krzykliwych i wymyślnych.

Wybór garnituru do atletycznej budowy mężczyzny

Jeśli możemy pochwalić się wąskimi biodrami, zgrabnymi rękami i nogami, a jednocześnie mamy szerokie ramiona i tors, możemy śmiało eksperymentować z doborem garnituru. Można śmiało powiedzieć, że większość modeli doskonale podkreśli naszą atletyczną budowę. Dzięki temu jesteśmy w stanie wybierać spośród wielu kolorów i rodzajów. Musimy pamiętać jedynie o odpowiednim doborze rozmiaru, aby nie zdeformować swoich świetnych proporcji ciała.