Ślub to niewątpliwie jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Wiadomo również, że w tym dniu wzrok wszystkich zainteresowanych skierowany będzie w stronę panny młodej. Jednak w momencie, w którym ona będzie wyglądała i czuła się najpiękniejszą postacią w trakcie całej ceremonii, zasługuje również na to, by wybrany przez nią mężczyzna prezentował się w momencie składania przysięgi możliwie najbardziej elegancko jak to tylko możliwe.


Niezależnie od tego, czy Twój wielki dzień odbędzie się już niebawem, czy dopiero za kilka lat, najlepszym rozwiązaniem dla pana młodego będzie rozglądanie się i wybieranie swojego ślubnego stroju najwcześniej jak tylko się da. Pod uwagę trzeba wziąć kilka bardzo istotnych elementów. Prócz tak oczywistych jak komfort, wygoda i elegancja należy również pamiętać o odpowiednim dopasowaniu stylu garnituru do sukni swojej wybranki. Rozejrzyjmy się po kilku dostępnych możliwościach tak, by pomóc Ci zdecydować się na ten jeden, idealny garnitur.

Ślubny smoking

Jeżeli poszukujesz czegoś formalnego, jednak klasyczny smoking z długim ‘ogonem’ nie jest czymś w czym czujesz się dobrze, ślubny smoking będzie zawsze dobrym wyborem. Smukły krój i satynowe klapy marynarki wyglądają świetnie w zasadzie na każdym mężczyźnie.

Jeżeli klasyka jest czymś w czym czujesz się dobrze, zdecyduj się na czarny smoking. Pełnie elegancji dopełni wówczas biała koszula z czarną muchą. Jeśli jednak poszukujesz czegoś bardziej współczesnego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie granatowy smoking. Wówczas wykorzystać można muchę w kolorze ciemnej czerwieni lub klasycznej czerni.

Eleganckie dopasowanie

Nikt przecież nie mówił, że do ślubu trzeba kupować kompletny garnitur. Zamiast tego równie dobrym rozwiązaniem będzie dobranie odpowiedniej marynarki i skomponowanie jej z eleganckimi spodniami.

Zaletą tego rozwiązania jest przede wszystkim wygoda. Do wyboru mamy marynarki jednorzędowe lub dwurzędowe, wówczas wybór zależy jedynie od kształtu naszej sylwetki, a gama dostępny opcji kolorystycznych gwarantuje nam to, że z pewnością dobierzemy strój dopasowany do stylizacji panny młodej. Oczywiście, jeśli chcemy grać bezpiecznie zawsze wracajmy do czerni.

Włoski styl

Podwójny rząd łącznie sześciu guzików to idealny sposób na połączenie elegancji z nutą ekstrawagancji w nieco odmiennym stylu. Mowa tu oczywiście o marynarkach dwurzędowych. Są one nieco bardziej formalne niż ich jednorzędowe odpowiedniki. Choć noszone są zazwyczaj z długimi krawatami, nie będzie niczym złym jeśli zdecydujemy się ubrać do nich muchę, lub jeśli pozostawimy jeden guzik pod szyją odpięty. Ten rodzaj ubioru będzie najlepszym rozwiązaniem dla wysokich panów o smukłej sylwetce.

Niezależnie od tego w jakim stroju zdecydujemy się spędzić nasz wyjątkowy dzień pewnym jest, że w  tym stroju musimy czuć się nie tylko wyjątkowo, lecz również wygodnie, elegancko i szykownie. Dobranie odpowiedniego stroju ślubnego nie jest łatwą sprawą i należy jej poświęcić odpowiednią ilość czasu.