Ostatnie lata były przełomowymi w kwestiach kultury noszenia strojów formalnych, takich jak na przykład garnitury. Swoboda poruszania się w nich zmieniła się znacznie od tej, jaką obserwować mogliśmy kilka czy kilkanaście lat temu. Obecnie coraz częściej na ulicach spotkać można mężczyzn na co dzień poruszających się w dobrze dobranych marynarkach bądź kompletnych garniturach. Taki strój staje się coraz bardziej popularny. Zatem na jakie trendy powinniśmy zwrócić uwagę podczas zbliżającej się wiosny?


Klasyczna czerń i granat

Naprawdę ciężko jest się pomylić decydując się na klasyczne rozwiązania. Jeśli chcesz wypróbować nowy trend, którego nie jesteś do końca pewien, najlepszą opcją dla Ciebie będzie przyjęcie go w klasycznych barwach. Taka stylizacja może w pełni połączyć ze sobą elegancję jaką niesie za sobą czerń lub granat z nowoczesnym i eleganckim stylem. Przykładem stylizacji na nadchodzącą wiosnę może być ciemnogranatowa lub czarna marynarka pokryta białymi, szeroko rozstawionymi paskami. Taka marynarka świetnie skomponuje się z jasną koszulą, bądź nawet koszulką, i dobrze dobranymi, ciemnymi spodniami. Pasy na dobre powróciły do łask i świetnie sprawdzają się zarówno w formalnych stylizacjach jak i tych nieco luźniejszych.

Szarości i błękity

Wspomniane kolory są obecnie dość często spotykane, jednak ciągle są szalenie popularne. W połączeniu z białą lub czarną koszulą stanowią dobrze skomponowaną stylizację. Kluczowym czynnikiem przy doborze naszego garnituru w tych odcieniach może być szkocka krata. Marynarki w tym deseniu są zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem na ciepłą porę roku. Pozwalają zachować pełnie elegancji jednocześnie gwarantując nam swobodę i komfort użytkowania. Pamiętajmy jednak by w zestawieniu szarości lub błękitu nie zabrakło formalnych dodatków, takich jak spinki do mankietów bądź poszetki. Wraz z czarną bądź białą koszulą dopełni to nasz formalny, aczkolwiek nieco luźniejszy wizerunek.

Nie bójmy się kolorów

Jest to kluczowa zasada dla każdego trendsettera i osoby, która chce być na bieżąco z obecnymi modowymi trendami. Noszenie intensywnych różów oraz zieleni nigdy nie było tak popularne jak teraz. Dlatego najlepszym rozwiązaniem na nadchodzącą wiosnę będzie odpowiednie wykorzystanie i kombinacja tych właśnie kolorów. Ważną wskazówką jest jednak by odcień marynarki oraz dobrze skrojonych spodni był taki sam. Jeśli marynarkę mamy w odcieniu różowym, również w tym odcieniu powinniśmy poszukać spodni. Jeśli jednak chcemy, by nasz wygląd przykuł uwagę tłumu, możemy skomponować osobny strój z elementów marynarki. Przykładowo różową marynarkę skomponować można z białą koszulą i dobrze dopasowanymi, jeansowymi spodniami.

W zgodzie z samym sobą

Kultura noszenia eleganckich stylizacji musi być przede wszystkim zgodna z naszym samopoczuciem. Nie powinniśmy porywać się na ubiór, w którym nie czujemy się pewnie i elegancko. Każdy w zbliżającym sezonie znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego czy postawi na klasyczne szarości czy bardziej ekstrawaganckie pastele. Ważne jest, by w dobranej przez siebie stylizacji czuć się przede wszystkim dobrze i wygodnie.