Nie tylko kobiety, ale też panowie eksperymentują z modą. Dla współczesnego mężczyzny połączenie garnituru z eleganckimi pantoflami nie jest już jedyną właściwą opcją. Mieszają style, stawiając na sportowe sneakersy, które, jak się okazuje, mogą naprawdę dobrze wyglądać przy gustownym garniturze.

Czy w ogóle wypada założyć sneakersy do garnituru?

I tak i nie, ale to zależy od wielu czynników. To, że łamiemy pewne zasady, to nie znaczy, że całkowicie z nich rezygnujemy. Są pewne standardy, których zwyczajnie wypada się trzymać.

Sneakersy są wygodne, dlatego sięgamy po nie na co dzień. Występują w wielu różnych modelach, niektóre nawet inspirowane są męską elegancją i nie tak łatwo odróżnić je od typowo garniturowego obuwia. Obuwie sportowe jest świetnym przełamaniem elegancji. Na pewno to dobry wybór do stylizacji smart casual i business casual. Możesz je założyć do garnituru, jeśli pracujesz w korporacji czy nawet w urzędzie. W drugim przypadku warto sięgnąć jednak po skórzany model sneakersów w ciemnym kolorze.

A kiedy raczej buty sportowe powinny pozostać w szafie? Nie łączymy ich ze smokingiem i frakiem. To już zbyt wyszukana fantazja. Jeśli już chcesz być nowoczesnym panem młodym, to zrezygnuj z materiałowych sneakersów na rzecz skórzanych, które, pomimo że są sportowe, to skutecznie stwarzają pozory szykownego obuwia.

Jak z klasą połączyć sneakersy i garnitur?

Łączenie stylów to sztuka i bardzo łatwo jest popełnić faux-pas. Jeśli zależy Ci na eleganckiej stylizacji o sportowym zacięciu, wybierz garnitur ze spodniami o nieco krótszej nogawce, możesz np. ją podwinąć. Najlepiej w towarzystwie sneakersów prezentują się jaśniejsze garnitury. Bardzo często powielanym wyborem panów jest zestaw garnituru w kratkę ze sneakersami. W ten sposób powstaje retro stylizacja, na którą zdecydował się już niejeden pan młody.

Nie tylko sneakersy, ale też inne elementy garderoby casualowej pasują do garnituru. To chociażby biały i czarny t-shirt, golf, sweter, a nawet bluza sportowa. Wystarczy tylko dobrze posklejać elementy tej układanki, aby powstała wyjątkowo oryginalna, ale spójna stylizacja.