To jak to z tym podkoszulkiem pod męską koszulę jest – zakładać czy lepiej sobie odpuścić? To zależy od materiału, z jakiego jest wykonana koszula, a także warunków fizycznych mężczyzny. Jest jednak pewna zasada – jeśli nie jest to konieczne, lepiej podkoszulek zostawić w szafie.

Podkoszulek pod koszulę to kiedyś standard

Dla starszego pokolenia założenie podkoszulka pod koszulę nie jest niczym zaskakującym. Robili tak kiedyś wszyscy panowie, co było uwarunkowane jakością materiału, z jakiego koszule były wykonane. Szczególnie w okresie powojennym jakość koszul była bardzo niska. Bawełnę zastąpiły syntetyki, co przełożyło się m.in. na niską cenę koszul. Tkanina nie przepuszczała powietrza, co sprzyjało nadmiernej potliwości. Ratunkiem dla panów była dodatkowa warstwa ubrania, czyli właśnie podkoszulek. Ponadto koszule często prześwitywały i tym samym cała stylizacja nie prezentowała się najlepiej. Właśnie tak zrodził się trend noszenia podkoszulka pod koszulę, który jednak potem upadł.

Kiedy zakładać, a kiedy nie podkoszulek pod koszulę?

Obecnie większość koszul męskich wykonanych jest z bawełny. Jeśli już jest to materiał syntetyczny, to jego jakość jest inna, niż kilkadziesiąt lat temu – jest to materiał oddychający i dobrze przepuszczający powietrze. Przy takich koszulach nie ma konieczności noszenia podkoszulka, szczególnie jeśli ich gramatura jest wyższa i tym samym ciało nie prześwituje. Są jednak panowie, którzy decydują się na dodatkową warstwę ubrania. Kiedy może się to okazać dobrym rozwiązaniem?

Jeśli koszula ma niską gramaturę i prześwituje. Wtedy najlepiej jest wybrać podkoszulek w kolorze cielistym. Przy koszulach kolorowych i ciemnych może być on w kolorze koszuli. Można się na nią ponadto zdecydować przy niedoskonałościach sylwetki i nadmiernym owłosieniu torsu.

Podkoszulek pod koszulę nie jest modową wpadką, jeśli jest odpowiednio dopasowany do koszuli i pozostaje niewidoczny. Nie jest jednak koniecznością. Wybieraj koszule wysokiej jakości, wykonane z bawełny, o wyższej gramaturze, wtedy podkoszulek nie będzie Ci potrzebny.