Każdy mężczyzna, który musi kupić garnitur, powinien brać pod uwagę nie tylko jego rodzaj (codzienny czy wizytowy), ale także kolor. Większość panów uważa, że najlepszym rozwiązaniem jest garnitur w kolorze czarnym. Tymczasem okazuje się, że jest to tak naprawdę najmniej uniwersalne rozwiązanie.


Czarny idealny na pogrzeb

Garnitur z czarnego materiału idealnie sprawdzi się na pogrzebie. Jest to kolor żałobny, który podkreśla powagę sytuacji. W przypadku takich smutnych wydarzeń garnitur w czarnym kolorze założyć mogą wszyscy mężczyźni niezależnie od wieku i sylwetki. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to dobry wybór, jeśli wybieramy się na ślub, wesele czy chrzciny. Czasy, kiedy czarne garnitury były zakładane na każdą okazję, już dawno minęły. Dzisiaj czerń zarezerwowana jest na uroczystości żałobne. Nadal wkładają ją również mężczyźni wstępujący w związek małżeński.

Alternatywy

Za najlepsze alternatywy dla czerni uważa się przede wszystkim granat oraz różne odcienie szarości. Kolor granatowy doskonale sprawdzi się nie tylko w ciągu dnia, ale również w nocy. Szarość to z kolei świetny wybór, jeśli zależy nam na garniturze na dzień. Nocą nie sprawdza się ona już tak doskonale. Lepiej unikać koloru grafitowego, który jest bardzo mocno zbliżony do czerni. Dla garniturów noszonych w dzień najlepszym odcieniem zdaje się być średnio szary. W sezonie letnim można go zastąpić jasnym szarym oraz delikatniejszymi odcieniami granatu. Szukając garnituru, który będzie idealny właśnie na lato i czas upałów, warto pamiętać, że stawiać należy przede wszystkim na jasne kolory.

Warto pamiętać, że garnitur w czarny kolorze nie jest wbrew pozorom rozwiązaniem uniwersalnym. Dzisiaj coraz częściej traktuje się go jak garnitur typowo pogrzebowy, który nie sprawdza się w przypadku mniej smutnych okoliczności. Jeżeli mamy wątpliwości co do koloru garnituru, zawsze możemy poradzić się sprzedawcy, który z pewnością pomoże nam podjąć decyzję. Dobierze on nie tylko kolor, ale również krój i fason garnituru.