Elegancki mężczyzna powinien pamiętać o kilku podstawowych kwestiach, dotyczących jego wyglądu. Z tego powodu przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie najważniejszych elementów, które sprawią, że będziesz prezentować się wyjątkowo stylowo i gustownie.

Jakie elementy garderoby powinny znaleźć się w Twojej szafie?

Sprawdź, o czym nie możesz zapomnieć, decydując się na ubiór stroju formalnego, jakim jest garnitur!

Granatowy garnitur

To klasyczny ubiór, który dzięki łatwemu doborowi kolorów jest bezpiecznym i uniwersalnym wyborem modowym. Idealny zarówno dla biznesmenów, jak i nastolatków wybierających się na studniówkę. Ukrywa w sobie niezliczoną liczbę możliwości kompozycji. Można go zestawić na różne sposoby, a pomylić się – niesłychanie trudno. Z tego powodu granatowy garnitur powinien znaleźć się w szafie każdego mężczyzny.

Białe koszule

To gwarancja stylu i szyku. Biała koszula może być połączona z dowolną częścią ubrania. Jest równie uniwersalna co granatowy garnitur. Możesz ją ubrać do klubu, restauracji, a także na eleganckie przyjęcie i na ślub. Co ciekawe, białe koszule mogą być wyciągane z szafy bez zastanowienia, ale zawsze powinny być wyprasowane!

Buty ze skórzaną podeszwą

Ludzi, na których możesz liczyć zawsze poznasz po butach. Każdy mężczyzna, który dba o swój wizerunek powinien posiadać buty ze skórzaną podeszwą, ponieważ są klasycznym i ponadczasowym rozwiązaniem. Od lat, ludzi, którzy mają eleganckie i czyste buty kojarzymy z profesjonalizmem i dbałością o szczegóły, a co za tym idzie, dzięki temu po prostu będzie nam w życiu lepiej zdobyć na przykład czyjeś zaufanie.

Eleganckie spodnie

Najlepiej postawić na stylowe bawełniane spodnie garniturowe z zaprasowanym kantem. Wyróżniają się prostotą, elegancją i uniwersalnością – pasują do marynarki, do swetra, do samej koszuli w sezonie wiosenno-letnim, a nawet do trampek po rozprasowaniu kantów. Spodnie bawełniane są idealnym kompromisem pomiędzy eleganckimi spodniami wełnianymi a jeansami – stylowe, a zarazem wygodne.

Kolorowe skarpetki

Stylowy mężczyzna powinien posiadać element, który będzie wyłamywać się z klasycznego formatu, a jednocześnie będzie jego znakiem rozpoznawczym. Świetnie nadadzą się do tego skarpetki w rzadko spotykanych kolorach na nogach mężczyzn (innych niż czarny, brąz i „oby tylko na korcie tenisowym” biały). Warto również postawić na śmieszne wzorki w pieski, owoce lub inne zabawne dodatki. W dzisiejszych czasach to bardzo mile widziane.

Zmysłowe perfumy

Właściwie każdy stylowy mężczyzna powinien mieć ich kilka rodzajów, w zależności od pory dnia/roku/pogody/sytuacji. Natomiast w tej kwestii najważniejsze jest, aby perfumy pasowały do charakteru mężczyzny i odpowiadały jego charakterowi oraz osobowości. Konieczna jest też umiejętność korzystania z perfum, ponieważ wykorzystywanie nadmiernej ilości wywołuje efekt odwrotny od pożądanego.

Krawat lub muszka

Każdy mężczyzna, który decyduje się na włożenie garnituru, powinien również założyć krawat bądź muszkę. Krawat łączy w sobie klasyczną elegancję i prostotę, a mucha to stylowy i vintage’owy sposób na gustowny dodatek. Są to bez wątpienia nieodłączne elementy garderoby eleganckiego faceta.

Skórzany pasek

Każdy posiadacz garnituru powinien mieć choć jeden, porządny, dobrej jakości pasek najlepiej wykonany ze skóry. Nie ma nic gorszego niż podciągane co chwilę spodnie. Poza tym pasek często stawia „kropkę nad i” w zbyt klasycznym męskim zestawie ciuchów.