Pytanie to dręczy wszystkich mężczyzn, którzy zostali zaproszeni na wesele w charakterze gościa. Trzeba pamiętać, że dobrze dobrany garnitur nie tylko gwarantuje nam idealny wygląd, ale również wyraża nasz szacunek dla nowożeńców. Co więc założyć, aby naprawdę wyglądać dobrze?Tkanina

Dobry materiał sprawia, że garnitur idealnie układa się na ciele i nie gniecie się. Jest to więc pewność, że będziemy wyglądać doskonale nawet już pod koniec przyjęcia weselnego. Garnitury dobrej jakości oferują renomowane marki. Lepiej nie decydować się na zakup garnituru na bazarze czy w pierwszym lepszym sklepie, który udało się nam napotkać.

Rodzaj

Wyróżnia się garnitury wizytowe oraz robocze. Na wesele nadaje się tylko i wyłącznie ten pierwszy. Obecnie najbardziej popularne są garnitury jednorzędowe. W przypadku tych wizytowych mamy do czynienia ze szpiczastymi klapami, które określa się mianem zamkniętych. Kieszenie spodni oraz marynarki nie mogą mieć patek, czyli tego elementu, który skutecznie ukrywa wejście do kieszeni. Marynarki garnituru wizytowego mają tylko i wyłącznie jeden, góra dwa guziki.

Jeżeli nie wiemy, jak wygląda garnitur wizytowy, możemy zdać się na pomoc sprzedawcy. W dobrych salonach pracują osoby, które bez trudu wskażą nam garnitury wizytowe.

Kamizelka

Garnitur wizytowy może mieć kamizelkę. Ona również powinna być jednorzędowa. Ważne, aby była dopasowana do marynarki oraz spodni. Najbezpieczniej jest postawić na komplet.

Kolor

Dzisiaj na wesele można przyjść w garniturze nie tylko czarnym. Niektórzy uważają, że czerń zarezerwowana jest tylko i wyłącznie dla pana młodego, a goście powinni stawiać na inne kolory. Strzałem w dziesiątkę są obecnie garnitury niebieskie. Różne odcienie granatu oraz brązu to także bardzo dobry wybór. Nie należy zapominać również o szarościach. Młodsi panowie, którzy mogą pochwalić się zgrabną sylwetkę, bez obaw mogą sięgnąć po modele prążkowane. Szczególnie korzystnie prezentują się oni na mężczyznach, którym natura nie poskąpiła wzrostu.