W dzisiejszych czasach panowie coraz częściej noszą garnitury na co dzień. W końcu wymaga tego dress code w pracy, a czasem po prostu taki jest ich styl. Co jednak zrobić zimą, gdy na zewnątrz mróz, a ciepło i komfort jest niezwykle ważny podczas codziennego funkcjonowania. Podpowiadamy co zrobić, by wygodnie nosić garnitur zimą.


 

Jak wybrać buty do garnituru zimą?
Niewątpliwie jednym z najlepszych wyborów do garnituru są klasyczne, eleganckie półbuty. Często można spotkać mężczyzn, którzy korzystają z nich mimo zimy za oknem. Co prawda rozwiązanie to sprawdza się w przypadku poruszania się samochodem i krótkiego przebywania na zewnątrz. Sprawa ma się zgoła odmiennie, gdy musisz przejść się kawałek na świeżym powietrzu lub po prostu używasz komunikacji publicznej.

W takich warunkach łatwo o poślizgnięcie się ubrudzenie kostek, a przede wszystkim, zwiększenie ryzyka przeziębienia.

Z tego powodu najlepszym wyborem będą eleganckie buty za kostkę, które mają klasyczny, prosty kształt i są dopasowane kolorystycznie do garnituru. Świetnie sprawdzą się jesienno-zimowe oksfordki, brogsy lub monki. W codziennym użytkowaniu to dobre rozwiązanie. Na wyjątkowe okazje natomiast należy ubrać tradycyjne półbuty.

Okrycie garnituru, czyli wybrać płaszcz, czy kurtkę?
W trakcie zimy wyjście z domu bez dodatkowego okrycia jest praktycznie niemożliwe. Wielu mężczyzn nosi w tym okresie kurtki, często grube, puchowe i ciepłe modele. Nic dziwnego, w końcu w Polsce potrafi przymrozić.

Takie okrycie jest skuteczne, jednakże nie wygląda dobrze w połączeniu z garniturem. Miłośnicy kurtek powinni wybrać do garnituru modele cienkie z pikowaniem. Kożuch i miły puch musi odejść w niepamięć.

Jednakże zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest płaszcz. W tym przypadku należy pamiętać, by był on dłuższy od marynarki.

Dobór koloru odzienia wierzchniego do garnituru
To aspekt istotny przede wszystkim ze względów estetycznych i wizualnych. Kupujesz płaszcz do marynarki? W takim razie powinieneś zabrać ją ze sobą w celu upewnienia się, czy wszystko ze sobą współpracuje. Najbezpieczniejszym wyborem jednak będzie płaszcz w ciemnym kolorze – czarnym, granatowym lub grafitowym.

W jaki sposób „docieplić” garnitur zimą?
W trakcie mroźnych dni często ubieramy się na przysłowiową cebulkę. Niestety ubierając garnitur, jest to niemożliwe. Na szczęście istnieją liczne sposoby, które pozwolą Ci poczuć ciepło podczas mrozów.

Dobrym pomysłem z pewnością jest założenie ciepłej, grubej i bawełnianej koszuli. To bardzo elegancki i praktyczny ocieplacz.

Świetna może okazać się kamizelka, która ostatnimi czasy zyskuje sporą popularność. Często można spotkać wełniane lub bawełniane kamizelki, które skutecznie poprawiają komfort termiczny. Cieńsze modele można nosić pod marynarką, grubsze natomiast, na niej.

Zamiast koszuli możesz ubrać elegancki i minimalistyczny golf. Równie dobrze współgra ze stylową marynarką i świetnie się komponuje z całym garniturem.