Odwieczne pytanie towarzyszące mężczyźnie, który musi zainwestować w dobrej jakości garnitur brzmi: szyty na miarę czy też gotowy?  Zdania są jak zawsze podzielone, bo zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Tymczasem dobranie idealnego rozmiarowo garnituru, który będzie również wygodny i elegancki nie jest wcale taką prostą sprawą.


Komfort i estetyka w jednym

Nie ma co ukrywać – większość panów nie lubi zakładać garnituru. Odświętne, eleganckie ubranie kojarzy im się ze schematycznością i niestety często z nudą, o którą rzeczywiście nietrudno, jeśli ma się na sobie mdłą, niczym niewyróżniającą się marynarkę i w podobnym stylu uszyte spodnie. Nie ma się co dziwić, że kupiony przypadkowo garnitur, często w pospiechu i bez głębszego zastanowienia, nie będzie spełniał swojego zadania w pełni. Niektórzy przedkładają elegancję na rzecz wygody, pomijając fakt niedopasowania do ciała, drażniący materiał czy inne defekty, które skutecznie odstręczają od takiego ubioru. Inni bardziej zwracają uwagę na fakt komfortu, szczególnie gdy mierzą już któryś z kolei garnitur i żaden nie wydaje im się wyjątkowo elegancki. Trzeba jednak poświęcić więcej czasu i zawsze z wyprzedzeniem nawet kilku miesięcy przed planowaną uroczystością rozpocząć poszukiwania garnituru, który będzie łączył w sobie szyk, wysokiej jakości materiał oraz komfort noszenia.

Szyte na miarę – czy warto?

Niektórzy mężczyźni mają specyficzną budowę ciała – mocno atletyczną bądź są bardzo otyli czy wysocy. W każdym z tych przypadków zakup garnituru jest problematyczny i często nietrafiony. Wtedy też najrozsądniejszym rozwiązaniem jest pobranie miary u krawcowej i wybór odpowiedniego materiału. Profesjonaliści uszyją wyjątkowo dobrze dopasowaną marynarkę i spodnie, tuszując wszelkie niedoskonałości w budowie ciała i dopasują garnitur do osobowości mężczyzny.

Można by powiedzieć, że taka opcja jest bardzo mądrą alternatywą do zakupu w sklepie, jednak to nie do końca prawda. Przede wszystkim na taki garnitur czeka się długo, nawet kilkanaście tygodni. Po drugie, często cena takiego zamówienia znacznie uszczupla nasz portfel i nie zawsze jest proporcjonalna do jakości materiału czy wykonania – możemy wydać dużo i nie być zadowoleni z efektu końcowego. 

Szybko, taniej i z klasą – ready to wear

Wybór gotowego garnituru to wciąż chyba najlepsze z możliwych rozwiązań. Asortyment w każdym dobrym sklepie jest zazwyczaj duży, dlatego nie powinno być problemu z dopasowaniem rozmiarów i z jakością. W naszej ofercie Moda Męska Nowak również mamy mnóstwo ciekawych garniturów o przeróżnych fasonach i wybarwieniach. Rozpiętość cenowa jest duża, dlatego każdy znajdzie odpowiedni dla siebie produkt gwarantujący wysoką jakość. Nasze niebieskie, szare, grafitowe czy czarne garnitury w każdym wydaniu wyglądają zjawiskowo i noszą się bardzo komfortowo. Szeroka rozpiętość rozmiarów zapewni dopasowanie nawet najbardziej wymagającym klientom. W przypadku pojawienia się konieczności poprawek garnituru, wystarczy oddać go do w profesjonalnego zakładu krawieckiego, który dopasuje go szybko i za rozsądną, niewielką kwotę.

Garnitur powinien być bardzo wygodny i podkreślać osobowość, wiek czy styl życia. Nie bez znaczenia są słowa określające tę część garderoby jako drugą skórę. Chodzenie przez kilka godzin w źle wybranym stroju może mocno irytować, szczególnie przez dłuższą część dnia – na rodzinnym spotkaniu. Warto więc skorzystać z naszych sprawdzonych propozycji.