Przygotowanie się do wesela jest sporym przedsięwzięciem, musimy zadbać o uroczystość i o odpowiednie ubranie. Wybór odpowiedniego stroju jest niezwykle istotny w tak ważnym dniu w życiu. Oczy wszystkich skierowane są na parę młodą i trzeba dopracować kreację w każdym detalu. Wybór garnituru dla pana młodego powinien się skoncentrować na wyborze idealnie dopasowanego kroju i na kolorze materiału.


Garnitur czarny, granatowy i ciemnoszary

Za ponadczasowe są uznawane garnitury o jednolitym kolorze granatowym lub ciemnoszarym. Kolor czarny jest polecany na ślub, który odbędzie się wieczorową porą.

Najbardziej uniwersalny i zarazem bezpieczny jest kolor granatowy. Zawsze na czasie, zawsze elegancki. Można do niego założyć ciemny krawat o stonowanym ciemnym odcieniu w komplecie z klasyczną białą koszulą z guzikami albo muchę w zestawieniu z białą koszulą z krytą plisą. Do ślubnego garnituru doskonale będzie pasować elegancka kamizelka. Zaletą granatowego garnituru jest to, że pasuje do każdej pory dnia. Można ją śmiało ubrać w ciągu dnia i wieczorem. Do tego koloru pasują czarne i brązowe buty.

Czarny garnitur świetnie sprawdzi się wieczorową porą na przyjęciu weselnym. Dodatki powinny być klasyczne w postaci białej koszuli, krawata o ciemnym odcieniu lub muszki i białej poszetki. Buty powinny być w kolorze czarnym. Elegancki czarny garnitur najlepiej prezentuje się w sztucznym świetle. Na ten kolor powinny uważać panowie o bardzo jasnej karnacji oraz ze skłonnościami do zaczerwienienia, ponieważ podkreśla on tego typu niedoskonałości skóry.

Ciemnoszary garnitur nie jest polecany na wieczory, ale za to świetnie sprawdzi się na uroczystości ślubnej w ciągu dnia. Rewelacyjnie pasuje do ślubu w plenerze. Do szarego garnituru pasuje biała lub niebieska koszula. Do tego koloru świetnie skomponują się buty w kolorze czarnym lub brązowym.

Jaki kolor garnituru wybrać na ślub w lecie?

Bardzo uniwersalną propozycją na ślub w upalne letnie dni będzie jasnoszary kolor garnituru, do którego pasują dodatki takie same jak do koloru ciemnoszarego. Ciekawą alternatywną dla klasycznych kolorów jest błękit, który jest bardzo elegancki, a przy tym niezwykle świeży. Pasuje do niego biała koszula, muszka lub krawat. Do koloru błękitnego bardzo dobrze komponują się kolory szare oraz różne odcienie beżu. Buty do błękitnego garnituru wybieramy w kolorze ciepłego brązu.