Nie każdy mężczyzna będzie dobrze prezentował się w każdym garniturze. Na szczęście na rynku dostępne są bardzo różne fasony. Dzięki temu każdy pan ma okazję wybrać model idealnie dopasowany nie tylko do jego gustu i preferencji, ale również sylwetki. Co oferują nam producenci garniturów? Na co mogą liczyć współcześni mężczyźni?


Garnitury jednorzędowe

To obecnie prawdziwy hit, który coraz mocniej wypiera garnitury dwurzędowe. Jednorzędowa marynarka układa się na ciele o wiele lepiej niż jej dwurzędowy odpowiednik. Jest także dużo prostsza w „obsłudze”. Najbardziej modne modele mają zaledwie jeden guzik. W niektórych przypadkach spotkać można dwa. Takie marynarki podkreślają męską sylwetkę, sprawiają, że wygląda ona jeszcze lepiej.

Garnitury dwurzędowe

Dzisiaj spotykane są one naprawdę rzadko. Uważane są obecnie za niemodne. Do tego niezbyt ładnie leżą na ciele. Bardzo wielu mężczyznach nie tylko źle czuje się w takich marynarkach, ale również niekorzystnie w nich wygląda. Często pogrubiają, optycznie dodając zbędnych kilogramów.

Marynarki taliowane

To dzisiaj prawdziwy hit. Taliowane marynarki są wyjątkowo chętnie noszone przez młodych, szczupłych i wysokich mężczyzn. Sylwetka nabiera dzięki nim odrobiny lekkości. Taliowanie sprawia, że mężczyzna wydaje się być szczuplejszy – tego rodzaju marynarki optycznie odejmują kilogramów. Nie są jednak polecane dla panów z nadwagą, bowiem mogą boleśnie obnażyć wszelkie niedoskonałości sylwetki.

Proste marynarki

To krój, który najczęściej wybierany jest przez mężczyzn w średnim wieku. Marynarka jest na całej swojej długości taka sama – nie występują tu żadne różnice w szerokości. Skutecznie ukrywa ona ciało. To właśnie dlatego wielu panów sądzi, że pozwala optycznie odjąć sobie parę kilogramów. O ile jest dobrze dobrana jest to jeszcze możliwe. Kiedy jednak jest za duża, sylwetka prezentuje się jeszcze gorzej.

Wąskie spodnie

W sklepach dostępne są garnitury z wąskimi nogawkami. O wiele lepiej układają się one na ciele niż szerokie modele, które optycznie dodają zbędnych kilogramów. Dzisiaj także panowie nie boją się podkreślania własnej sylwetki.